Biedronki i Motylki z Marzęcic są już po pasowaniu na przedszkolaka

2018-10-28 11:49:06(ost. akt: 2018-10-28 12:01:23)
Bohaterowie uroczystości w szkole w Marzęcicach

Bohaterowie uroczystości w szkole w Marzęcicach

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

W piątek 26 października w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.
Była to pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość, w której na scenie występowały dzieci trzy i czteroletnie z punktu przedszkolnego - grupa BIEDRONKI oraz cztero i pięcioletnie z klasy „0”a -grupa MOTYLKI.

Ceremonia rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości. Na pasowanie do maluszków przybyli: Dyrektor Szkoły pani Katarzyna Pukalska, Sekretarz Gminy Kurzętnik pani Magdalena Rynkowska , przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły oraz co najważniejsze rodzice MOTYLKÓW I BIEDRONECZEK, a także spora widownia - uczniowie klas 0-3 z wychowawczyniami.

Dzieci pod kierunkiem nauczycielek Ewy Zalewskiej i Justyny Rogowskiej oraz opiekunki Beaty Kopyczyńskiej przedstawiły program artystyczny, w którym pięknie zaprezentowały się poprzez śpiew, recytację wierszy oraz taniec.
Po występie nadszedł czas na złożenie ślubowania i uroczyste pasowanie na przedszkolaka symboliczną kredką przez Panią Dyrektor Katarzynę Pukalską i dopiero wtedy wszystkie maluszki zostały prawdziwymi przedszkolakami.

Następnie wręczono przedszkolakom dyplomy i medale. Od Szkolnej Rady Rodziców dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, które pomogą w zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa podczas spacerów. Pani Magdalena Rynkowska Sekretarz Gminy wręczyła prezenty dla nauczycielek i opiekunki najmłodszej grupy przedszkolnej oraz słodkie upominki dla maluchów. Nie obyło się bez podarowania przedszkolakom zabawek, które z pewnością uatrakcyjnią im pobyt w przedszkolu oraz książeczek i kolorowanek dla każdego dziecka. Po uroczystości MOTYLKI i BIEDRONKI pozowały do zdjęć w specjalnie przygotowanych foto budkach.
SP Marzęcice

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5