Na początek siedem placów zabaw

2018-09-18 14:55:05(ost. akt: 2018-09-18 15:03:48)
Ten plac w Kurzętniku niedługo zostanie wymieniony

Ten plac w Kurzętniku niedługo zostanie wymieniony

Autor zdjęcia: Archiwum

Do władz Urzędu Gminy Kurzętnik od pewnego czasu docierały sygnały mieszkańców, że trzeba unowocześnić place zabaw. Zwłaszcza w Kurzętniku stare tereny rekreacyjne były już wysłużone.
W październiku tego roku na terenie Gminy Kurzętnik zrealizowany zostanie projekt „Budowa Otwartych Stref Aktywności w Gminie Kurzętnik”, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki uzyskanym 250 tys. zł, zbudowanych zostanie pięć Otwartych Stref Aktywności. Trzy powstaną w Kurzętniku: na miejscu obecnych placów przy ul. Grunwaldzkiej, przy stadionie oraz za Gminnym Centrum Kultury. Bogato wyposażone miejsca rekreacji powstaną także na plaży wiejskiej w Wawrowicach oraz w Lipowcu. W każdej strefie będzie plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, zestawem sprawnościowym ze zjeżdżalnią, sprężynowcem lub karuzelą i trampoliną, siłownia zewnętrzna dla dzieci lub dla dorosłych z 6 urządzeniami, oraz strefy wypoczynkowe z ławkami i stołami do gry w szachy czy w tenisa stołowego. Każda realizowana strefa będzie wyposażona w oświetlenie oraz wykonane zostaną nasadzenia roślinne. Wybrano już wykonawcę, więc niedługo możemy spodziewać się pierwszych prac.

Dodatkowo dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu „Małe Granty Soleckie Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego” w 2018 roku zdobyto dwa dofinansowania po 8 tys. zł na budowę placów zabaw w Kącikach i Kamionce. Urząd Gminy w Kurzętniku pokrył drugie 16 tys. zł. Efektem tego są dwa estetyczne place wraz z ławkami i nasadzeniami. Ten w Kamionce jest już gotowy, a w Kącikach powstanie do 15 października.

Długofalowym planem naszego samorządu jest wymiana placów zabaw we wszystkich miejscowościach gminy. Dlatego gmina Kurzętnik ubiega się o dofinansowanie na warte niemal 750 tys. zł zadanie „Budowa stref rekreacji w miejscowościach na terenie Gminy Kurzętnik”. Z tego niemal pół miliona złotych mają pokryć środki unijne. Za tą kwotę powstanie 13 kompleksowych placów zabaw wraz z oświetleniem, ławkami, stojakami na rowery, ogrodzeniem i zielenią. Średni koszt jednego placu zabaw to 55 tys. zł. Planowana realizacja zadania to wrzesień 2019 r.

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #2584061 | 109.196.*.* 19 wrz 2018 20:41

    Bardzo fajnie że dzieci będą miały swoje miejsce. Szkoda natomiast, że nie daje się do wiadomości szersze public informacji o tym, że na sprzedaż wystawiony został teren na którym stoi Kurza Góra. Przykro na sercu, że nie dba się o to o stanowi perełke Kurzetnika i przyciąga masę turystów

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkaniec #2583194 | 109.196.*.* 18 wrz 2018 16:51

    Prosze zwrocic uwage na plac zabaw w Nielbarku. Jest taki,ze sam sie przewroci.. to nie o to chodzi,ze nikt z niego nie korzysta. To rodzice nie wpuszczaja dzieci na tamtejszy plac,poniewaz stanowi niebezpieczenstwo. Jezeli ma byc taki-prosze go usunąc i niech nie ma go wcale. W szczeliny w drzewie mozna włozyc ręke.. Masakra

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5