Do nauki czas - start!

2018-09-06 09:27:54(ost. akt: 2018-09-06 09:30:53)

Autor zdjęcia: nadesłane

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Dnia 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. W Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku naukę rozpoczęło 623 uczniów w 26 oddziałach.
Dyrektor Krystyna Wójcik – Wiśniewska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Po tym wystąpieniu słowa do zebranych skierowali zaproszeni goście: Kierownik Referatu ds. Oświaty - Justyna Sobiesiak, a także przedstawiciel Rady Rodziców – Krzysztof Szałkowski.

Następnie dyrektor szkoły omówiła Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019, a także przedstawiła bogatą ofertę edukacyjną szkoły, bazę dydaktyczną oraz szereg uroczystości, które odbędą się w tym roku szkolnym, m.in. wystawę pt. W drodze do niepodległej, konferencję pt. Współczesne oblicze patriotyzmu z punktu widzenia samorządowca i ucznia, Narodowe Czytanie, Europejskie Dni Dziedzictwa.

Miłym akcentem było wręczenie nagród jubileuszowych: Marzennie Seroczyńskiej i Janowi Potomskiemu za 35 lat pracy, Małgorzacie Szynace za 30 lat pracy oraz Annie Jankowskiej za 25 lat pracy. Dyrektor pogratulowała również nauczycielom, którzy uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego: Marcinowi Goniszewskiemu, który uzyskał tytuł nauczyciela dyplomowanego, Andżelice Zielińskiej - awansu na stopień nauczyciela mianowanego oraz Monice Stutz, która została nauczycielem kontraktowym.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5