Sobotnie Dni Gminy Kurzętnik i firmy Expom za nami [więcej zdjęć]

2018-07-22 13:19:35(ost. akt: 2018-07-22 14:27:02)
Zespół "Piersi" - gwiazda sobotniego wieczoru na kurzętnickiej scenie

Zespół "Piersi" - gwiazda sobotniego wieczoru na kurzętnickiej scenie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Wczoraj na Górze Zamkowej w Kurzętniku słychać było mocne brzmienie muzyki. A to za sprawą Dni Gminy Kurzętnik i Expom SA. Koncertów zespołów Weekend i Piersi wysłuchało kilka tysięcy osób. Frekwencja i pogoda dopisała.
Dni Gminy Kurzętnik i Expom SA rozpoczęły się tradycyjnie na sportowo. Do południa miłośnicy biegania i spacerów wzięli udział w VI Koguciej Dysze.

Po południu, główna część imprezy, odbyła się już na Górze Zamkowej. Muzycznie wszystkich przywitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika, zaś chwilę później oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik oraz Rafał Domżalski, prezes zarządu Expom S. A. Panowie życzyli wszystkim miłej zabawy i wymienili się upominkami w podziękowaniu za dobrą współpracę.

Potem na scenie pojawili się lokalni artyści z miejscowego Gminnego Centrum Kultury – dziecięcy zespół Kurczaczki, zespoły taneczne Rytm i Szok Dance, zaśpiewali soliści. W przerwie między występami nagrodzono wyróżniających się pracowników firmy Expom i zwycięzców pracowniczych konkursów.

Pierwszy koncert dał zespół CI-HO z Biskupca. Publiczności wciąż przybywało i przed sceną robiło się tłoczno. Zabawa była znakomita, gdy licznie zebranych rozgrzewał zespół Weekend. Po nim zrobiło się jeszcze goręcej, bo na scenę weszła gwiazda wieczoru — muzycy z zespołu Piersi, z którym wszyscy dwukrotnie zaśpiewali znaną “Bałkanicę”. Po koncertach szczęściarze mogli zrobić sobie zdjęcia z artystami i zdobyć autografy. Na koniec spragnieni tańca bawili się nocą przed sceną przy dźwiękach zespołu Joker z Brzozia Lubawskiego.

Tradycyjnie podczas koncertów na Górze Zamkowej nie zabrakło stoisk, konkursów i strefy animacji dla dzieci.

A dziś, w niedzielę, 22 lipca, odbędą się uroczystości odpustowe w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kurzętniku. Natomiast o godzinie 15 w kurzętnickim amfiteatrze rozpocznie się tradycyjny Przegląd Pieśni Religijnej. Organizatorzy zapraszają.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5