Pszczelarski jubileusz już w sobotę

2018-06-14 15:58:48(ost. akt: 2018-06-14 16:04:24)
Na stoisku nowomiejskiego koła pszczelarzy

Na stoisku nowomiejskiego koła pszczelarzy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W sobotę, 16 czerwca, świętowany będzie jubileusz 60-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Nowym Mieście. Uroczystości odbędą się w Kurzętniku, ale będzie też ciekawy wykład w Nowym Mieście.
Utworzone w 1958 roku koło propaguje i wspiera hodowlę tych cennych dla środowiska owadów. Pszczelarze z nowomiejskiego koła w ostatnich latach często są zapraszani na uroczystości samorządowe, a także biorą udział w Ogólnopolskich i Wojewódzkich Dniach Pszczelarza.

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że w 2011 roku wojewódzkie święto pszczelarzy odbyło się w Kurzętniku. I tym razem historia się powtarza i pszczelarze skorzystali z zaproszenia Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy Kurzętnik. W miejscowym GCK zaplanowali główne uroczystości jubileuszowe. Gościem honorowym będzie ks.dr Eugeniusz Marciniak, krajowy duszpasterz pszczelarzy. Wcześniej ks. Eugeniusz wygłosi w nowomiejskim kinie wykład na temat walorów zdrowotnych produktów pszczelich. Oto program obchodów jubileuszu.

PROGRAM
SOBOTA 16 czerwca
O godzinie 14 odprawiona zostanie msza święta w kurzętnickim kościele, w intencji pszczelarzy. Na godzinę 15.15 zaplanowano część oficjalną z wystąpieniami gości z odczytaniem rysu historycznego Rejonowego Koła Pszczelarzy.Warto też polecić prelekcję ks. Eugeniusza Marciniak w kinie Harmonia o godzinie 11, której tematem będą właściwości miodu, kitu pszczelego i pyłku. Ponadto na stoisku można będzie zaopatrzyć się produkty pszczele pochodząca z pasieki księdza Eugeniusza, wieloletniego, krajowego duszpasterza pszczelarzy.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5