Znamy wyniki Mistrzostw Polski w Kurzętniku

2018-06-12 09:19:18(ost. akt: 2018-06-12 10:02:53)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Sukcesem organizacyjnym i sportowym dla lokalnych zawodników zakończyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Zawody odbyły się w Kurzętniku. Organizatorami były kluby MUKS Olimpia Nowe Miasto i Zamek Expom Kurzętnik.
Mistrzostwa Polski w kickboxingu odbyły się 8-10 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Na bardzo dużą imprezę zjechało się blisko 500 kickboxerów z 77 polskich klubów.

Mistrzostwa odbyły się w formule light contact dla wszystkich grup wiekowych, czyli senior, junior, kadet starszy i młodszy oraz Masters pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu PZKB. Był to pierwszy historyczny przypadek, kiedy wszystkie grupy wiekowe w jednej formule walczyły podczas jednych mistrzostw. Walki rozegrane były na 4 matach. W sobotę pojedynki toczyły się od godziny 8 do godziny 20, a w niedzielę od 8 do 17.

Rozgrywki kadetów młodszych i Masters udało się rozegrać w sobotę. Wtedy też odbyły się dekoracje i oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w którym uczestniczyły lokalne władze , sponsorzy i zaproszeni goście. Były przemowy i gratulacje dla organizatorów a prezes PZKB oficjalnie uznał Mistrzostwa za otwarte. Ponadto Sebastian Prokop i Leszek Jobs wręczyli współorganizatorom okolicznościowe statuetki.

Na każdej macie stoczono tego dnia około 60 pojedynków. Reszta ćwierćfinałów, półfinałów i finałów o tytuły mistrzów kraju odbyła się w niedzielę. Tytuły dawały przepustki do reprezentacji kraju i do wyjazdu na listopadowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Mariborze w Słowenii.

Wszystkie stoczone walki podczas turnieju to ogromna dawka emocji dla licznie zgromadzonej publiczności, trenerów i zawodników.

— Gra dla nich toczyła się o najwyższą stawkę, więc podczas pojedynków była sportowa złość, łzy rozpaczy oraz szczęścia. Zawodnicy walczyli według zasad fair play i to jest najpiękniejsze w tym sporcie. Twarda walka, a później ogromny szacunek wobec siebie — relacjonuje Leszek Jobs, trener kurzętnickiego Zamku.

— Dzień po mistrzostwach możemy być dumni z siebie. Gdyby nie rodzice, znajomi oraz sami zawodnicy, który byli na każde nasze skinienie, nie bylibyśmy w stanie sami ogarnąć tego całego zamieszania z przygotowaniem hali i posprzątaniem jej zaraz po samych mistrzostwach. Dziękujemy. Dla nas to mistrzostwo świata i jak my jesteśmy dumni ze swoich zawodników, tak samo wy możecie być dumni z siebie i z swojego wkładu w nasze wspólne święto kickboxingu. Szczególne podziękowania należą się również sędziemu głównemu Mistrzostw Polski Ryszardowi Zawistowskiemu, który je bezbłędnie przeprowadził — dodaje Jobs.Czarek Pleta nie zdołał obronić tytułu mistrza Polski z ubiegłego roku, ale pokazał się z bardzo dobrej strony, Albert Mederski kolejny swój start kończy na podium. Pierwszy swój udział w gronie Masters zanotował Michał Dembler który wygrał swoją kategorię wiekową . Patryk Jankowski swoją świetną postawą na macie zaskoczył wszystkich. Ponadto z rąk prezesa firmy Expom otrzymał okazały puchar dla najlepszego zawodnika naszego powiatu. Wojciech Wiśniewski kolejny już raz potwierdził swoją klasę, zdobywając 8 tytuł Mistrza Polski w light contact. Mieszko Siemiątkowski został Mistrzem Polski oraz był wybrany najlepszym kadetem młodszym.

Klaudia Kendziorska i Samanta Klein to debiut w kadetkach starszych i od razu dominacja swoich kategorii wagowych. Krystian Rzepka w końcu pokazał swój potencjał i od razu na jego szyi zawisł złoty krążek. Piotr Kołakowski: rok temu było 3 miejsce tym razem dopiero w finale ulega i zdobywa srebro. Dla Wiktora Wilkanowskiego był to pierwszy start od wrześniowych Mistrzostw Świata w Macedonii i od razu wywalczone 3 miejsce. Oskar Rogowski to srebrny medalista iświetne pojedynki w jego wykonaniu. Damian Chiliński przed rokiem był bez medalu. Tym razem jest brąz. Bardzo dobrze walczyli debiutanci Kacper Olęcki i Łukasz Gumiński, co rokuje na przyszłość. Czarek Kowalkowski i Dawid Mączkowski przegrywają 2 do 1 z późniejszymi mistrzami Polski.

Zamek Expom Kurzętnik w klasyfikacji drużynowej jest drugą siłą w Polsce. X Fight Piaseczno [punktów: 26 (5 - 4 - 3)] Zamek Kurzętnik [punktów: 23 (5 - 2 - 4)] KKS Sporty Walki Poznań [punktów: 20 (5 - 1 - 3)] KS Ziętek Team Kalisz [punktów: 18 (3 - 4 - 1)].

Najlepszy kadet młodszy: Mieszko Siemiątkowski - Zamek Expom Kurzętnik Najlepsza kadetka młodsza: Oliwia Czader - Beskid Dragon Bielsko Biała Najlepszy kadet starszy: Igor Wełnowski - Smok Toruń Najlepsza kadetka starsza: Maja Popczyk - Orient Częstochowa Najlepszy junior: Oskar Zawiślak - Alien Łódż Najlepsza juniorka: Zuzanna Kalbarczyk - GOSRiT Luzino Najlepszy senior: Łukasz Wichowski - X Fight Piaseczno Najlepsza Seniorka: Katarzyna Kwiecień - Nowodworski Klub Sportowy Walki BastionCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5