Konkurs " Żywienie a zdrowie człowieka" w szkole w Kurzętniku

2018-04-11 17:10:46 (ost. akt: 2018-04-11 17:14:20)
Podczas wręczania nagród i dyplomów

Podczas wręczania nagród i dyplomów

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się II Powiatowy Konkurs " Żywienie a zdrowie człowieka" pod patronatem Starosty Nowomiejskiego.
Tematyką tegorocznego konkursu było: " Mleko i jego przetwory oraz ich wpływ na zdrowie człowieka". Konkurs corocznie odbywa się w korelacji ze Światowym Dniem Zdrowia, którego hasłem w tym roku było: "Zdrowie dla wszystkich".

Po uroczystym otwarciu z udziałem Pana Starosty Andrzeja Ochlaka, Zastępcy Wójta Gminy Kurzętnik Teresy Łątkowskiej, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Ewy Pielak, Dyrektora Szkoły Mirosława Wodary, przedstawiciela Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, opiekunów młodzieży i organizatorów, odbyła się prelekcja dotycząca tegorocznych założeń Światowego Dnia Zdrowia. Wygłosiła ją uczennica Monika Kobylska, a przygotowała  Pani Magdalena Kluga - Maron. W konkursie brali udział uczniowie z 5 gimnazjów: Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego, Bielic, Sampławy i Marzęcic oraz uczniowie dwóch szkół ponadgimnazjalnych z Bielic i Kurzętnika.

Konkurs składał się z dwóch etapów: w części teoretycznej uczniowie rozwiązali test składający się z 40 pytań dotyczących właściwości odżywczych mleka i jego przetworów, cześć praktyczna obejmowała sporządzenie koktajli z kefiru oraz past twarogowych.

Wyniki konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych:
- I miejsce Dagmara Czepek z Zespołu Szkół im.Władysława Jagiełły w Kurzętniku,
- II miejsce Marcelina Haska z Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim,
- III miejsce Kinga Płotka z Zespołu Szkół im.Władysława Jagiełły w Kurzętniku.

Wyniki konkursu w kategorii szkół średnich:
- I miejsce Magdalena Różyńska z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku,
- II miejsca Natalia Brzezińska z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku,
-III miejsce Agata Kosińska Zespół Szkół w Bielicach.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział, książki kulinarne oraz torby z podarunkami od LGD Ziemia Lubawska.
Serdeczne podziękowania od organizatorek, Doroty Brozdowskiej i Małgorzaty Hincman -Mróz, dla Pani Magdaleny Kluga-Maron za pomoc w organizacji konkursu, przygotowanie z uczniami klasy II TŻiUG poczęstunku dla młodzieży i gości oraz dla Pani Justyny Piotrowskiej i Pana Dariusza Zielińskiego za przygotowanie plakatów i dyplomów.
Organizatorki wraz z Dyrektorem dziękują wszystkim sponsorom za ufundowanie cennych nagród.
Serdecznie dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.
ZSZ Kurzętnik

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5