Szwarcenowo zgarnęło puchar w Brzoziu

2018-02-26 09:40:30 (ost. akt: 2018-02-26 09:45:42)
W sobotę 24 lutego w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzoziu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzozie, w którym udział wzięło 8 zespołów z terenu powiatu brodnickiego i nowomiejskiego.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano każdy z każdym. W grupie A zagrały zespoły: Chojno, Sugajenko, Wicher Wielkie Leźno i Szwarcenowo. Natomiast w grupie B: Lstart Nowe Miasto Lubawskie, Szał Pieroga na Patelni, Jajkowo i Cherkowski Team.

Po rozegraniu fazy grupowej, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, awansowały do półfinału. Zespoły z trzecich miejsc zagrały mecz o 5 miejsce i zespoły z czwartych miejsc mecz o 7 miejsce. W pierwszym półfinale zagrali zwycięzcy grupy A - Szwarcenowo z drużyną Szał Pieroga na Patelni, którzy w swojej grupie zajęli miejsce drugie. Zwyciężyli (4:3) zawodnicy ze Szwarcenowa. W drugim meczu półfinałowym zagrali zwycięzcy grupy B, niepokonany Cherkowski Team z drużyną z Sugajenka, którzy zajęli miejsce drugie w swojej grupie. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla zespołu Cherkowski Team.

W meczu o 7 miejsce w turnieju oglądaliśmy derby gminy Brzozie, Wicher Wielkie Leźno grał z drużyną z Jajkowa. Wicher szybko wyszedł na prowadzenie, ale drużyna z Jajkowa wyrównała i w końcówce strzeliła zwycięską bramkę. Mecz o 5 miejsce to pojedynek zespołów z Chojna i Nowego Miasta Lubawskiego, lepsi ci z powiatu brodnickiego, wynik 3:0. Mecz o 3 miejsce. Popularne „pierogi” grały z drużyną z Sugajenka. Wynik zaskakujący, Sugajenko „3”, Pierogi „O”. Brąz dla zawodników z gminy Kurzętnik.

W finale Szwarcenowo zagrało z drużyną Cherkowski Team. Mecz od początku był bardzo wyrównany, zawodnicy obu drużyn stwarzali sytuacje do zdobycia bramki, ale wynik nadal był 0:0. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Bartosz Seroczyński, bramkarz ze Szwarcenowa, jak się później okazało nie była jego pierwsza zdobyta bramka w tym finale. Drużyna z gminy Biskupiec prowadziła już 3:1, ale Cherkowski Team zdołał wyrównać przed końcem spotkania i mecz zakończył się wynikiem 3:3. Zwycięzcę trzeba było wyłonić w rzutach karnych. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy ze Szwarcenowa, zwyciężając 2:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany: Tomasz Majder (Szwarcenowo).
Najlepszym bramkarzem: Michał Ewertowski (Sugajenko). Królem strzelców został zdobywca 11 bramek, Filip Otremba (Szwarcenowo).


I miejsce - SZWARCENOWO
II miejsce - CHERKOWSKI TEAM
III miejsce - SUGAJENKO
IV miejsce - SZAŁ PIEROGA NA PATELNI
V miejsce - CHOJNO
VI miejsce - LSTART NOWE MIASTO LUB.
VII miejsce - JAJKOWO
VIII miejsce - WICHER WIELKIE LEŹNOKLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

Medale wszystkim zawodnikom oraz statuetki dla najlepszego zawodnika, bramkarza i króla strzelców wręczyli: Wójt Gminy Brzozie – Bogusław Błaszkiewicz i Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Mirosława Grabowska.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za zaangażowanie i wspaniały doping podczas trwania turnieju.

opr. mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5