Orkiestry dęte zdominowały Kurzętnik

2017-09-20 18:07:51(ost. akt: 2017-09-20 18:14:48)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W minioną niedzielę na kurzętnickim rynku rozbrzmiały donośne dźwięki instrumentów dętych sześciu orkiestr, które wzięły udział w IV Kurzętnickich Impresjach Orkiestr Dętych zainicjowanych przez Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku.
Z zaproszenia skorzystały: Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic (woj. łódzkie), Miejska Orkiestra Dęta z Lubawy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej (woj. mazowieckie), Orkiestra Dęta z Nowego Stawu (woj. pomorskie), Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Płośnicy  i gospodarze — Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika.

Orkiestry swoją instrumentalną muzyką uświetniły msze święte odbywające się w kościołach gminy Kurzętnik. Po południu zespoły barwnym korowodem w towarzystwie mażoretek przemaszerowały z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku na rynek.

Tam odbyła się krótka prezentacja poszczególnych grup i wspólne wykonanie dwóch utworów. Następnie w amfiteatrze wszystkie orkiestry zaprezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością, która nie szczędziła występującym gromkich braw. Ich występ wzbudził wiele pozytywnych emocji i aplauz słuchaczy. Występy uświetniały mażoretki towarzyszące orkiestrom.

Miłego odbioru orkiestrowych zadęć życzył miłośnikom impresji Przewodniczący Rady Gminy, — Zbigniew Lewicki. Na zakończenie wszystkie orkiestry wspólnie z publicznością pozowały do fotografii oraz otrzymały z rąk dyrektora GCK — Romana Lewickiego pamiątkowe statuetki.
Dziękujemy za głośne „zadęcia” i zapraszamy na muzyczne piąte impresje już za rok.
GCK w Kurzętniku


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5