Narodowe Czytanie w ZSZ w Kurzętniku

2017-09-06 16:06:14(ost. akt: 2017-09-06 16:09:16)
Podczas Narodowego Czytania w ZSZ w Kurzętniku

Podczas Narodowego Czytania w ZSZ w Kurzętniku

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Dnia 02.09.2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku po raz drugi odbyła się akcja Narodowego Czytania której celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Narodowe Czytanie organizowane jest od 2012 roku przez Prezydenta RP. Zostało zainicjowane wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

W tym roku można było wybierać spośród czterech utworów: „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, „Pamiątek Soplicy” Henryka Rzewuskiego, „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego i „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W internetowym głosowaniu wzięło udział blisko 37 tysięcy osób, z czego na „Wesele” oddano blisko 18 tysięcy głosów.

Wesele. Dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstało na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic.

W sobotnie przedpołudnie Narodowe Czytanie rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Mirosław Wodara wprowadzając wszystkich zebranych w atmosferę roku 1900. Dziękujemy wszystkim którzy przyłączyli się do akcji i wspólnie z organizatorami przez trzy godziny czytali to niezwykłe dzieło literackie.
ZSZ Kurzętnik

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5