Już za moment wielka impreza w Kurzętniku

2017-07-17 09:20:41(ost. akt: 2017-07-22 11:45:07)

Autor zdjęcia: gmina Kurzętnik

Za kilka dni odbędą się Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. połączone z XXXIII Dniami Drwęcy. Szykuje się moc atrakcji, pokazów i znana w całej Polsce "Kogucia Dycha". Gwiazdą koncertów będzie zespół Pectus.
Tegoroczne obchody Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. odbędą się w dniach 22-23 lipca na kurzętnickim rynku oraz amfiteatrze. Dodatkowo w tym roku Kurzętnik jest gospodarzem obchodzonych po raz trzydziesty trzeci Dni Drwęcy, które gromadzą wszystkie miejscowości leżące nad tą piękną rzeką.

W sobotę, jeszcze przed oficjalnym otwarciem, rusza "Kogucia Dycha". Wiemy, że trasę Kurzętnik - Nielbark przebiegnie ponad 400 zawodników z całej Polski. Dla rodzin jest przygotowany bieg na 400 metrów, a miłośnicy prozdrowotnych spacerów mogą wziąć udział w marszu nordic-walking. Biuro zawodów będzie działać od godz. 8 w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku.

Druga część sobotnich obchodów odbędzie się na malowniczym kurzętnickim amfiteatrze. O godz. 16 zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika, po czym nastąpi oficjalne otwarcie obchodów. Warto być na miejscu już o tej porze, żeby wysłuchać ciekawego wykładu o rezerwacie rzeki Drwęcy.

Po tej części scenę przejmą muzycy. Po występach zespołów lokalnych pierwszy zagra Bluszcz z Lubawy. Znany w okolicy zespół bluesowy z pewnością rozgrzeje publiczność.

Kolejną gwiazdą będzie zespół disco-dance Eratox z nieodległego Skrwilna. Trzech chłopaków nagrało takie hity jak "Będę czekał na ciebie", "Piękny sen" czy "Anka barmanka". Ich teledyski mają już ponad 20 milionów wyświetleń na serwisie YouTube.

Po nich na scenę wejdzie gwiazda wieczoru, zespół Pectus z Rzeszowa. Autorzy takich hitów jak "Barcelona", "Iluzja" czy "Szkoła marzeń" zawładną sceną około godz. 21. Po zestawie piosenek znanych z radia i telewizji rozpocznie się zabawa taneczna.

W niedzielę 23 lipca o 11:30 w kurzętnickim kościele pw. św Marii Magdaleny odbędzie się odpust. O 15 organizatorzy ponownie zapraszają do amfiteatru na przegląd pieśni religijnej. Do tego przez całe dwa dni bezpłatna strefa animacji i rozrywki dla dzieci i konkursy. Do tego odbędzie się Kurzętnicka Wystawa Kogutów. Impreza jest objęta patronatem "Gazety Nowomiejskiej". Zapraszamy.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5