Nowa przestrzeń sportowa Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2017-06-13 00:23:05 (ost. akt: 2017-06-14 13:33:16)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Z udziałem wielu znakomitych gości, mieszkańców, oraz grona pedagogicznego i uczniów uroczyście otwarto nową halę sportową w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Wydarzenie połączone było z kolejną edycją Targów Kulinarno-Turystycznych „Smaki Wakacji” .
Oddaną właśnie halę zaprojektowano jako budynek jednokondygnacyjny o wymiarach wewnętrznych 24x32 metrów o całkowitej powierzchnia użytkowej prawie 1172 metry kwadratowe. Obiekt posiada pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki i tenisa oraz boisko niepełnowymiarowe do gry w piłkę ręczną. Sala jest dzielona kotarą na dwa poprzeczne boiska treningowe.

Na uroczystość otwarcia zjechało do Kurzętnika wielu gości, a wśród nich Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. Wszystkich przywitał Mirosław Wodara, dyrektor szkoły. Potem Andrzej Ochlak, gospodarz powiatu przypomniał historię powstania hali, której koszt całkowity wyniósł 3 miliony 263 tysiące złotych, przy czym pozyskano dofinansowanie ministerstwa sportu w wysokości 950 tysięcy złotych oraz blisko 374 tysięcy z funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Podobnie jak w latach poprzednich z zaproszenia na Smaki Wakacji skorzystało wielu wystawców z rękodziełem artystycznym, kulinariami, a także małe firmy usługowe i inne. Zapewne nie żałowali ci, którzy zaplanowali sobie niedzielny wypad do Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku na podwójną imprezę. ul


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5