Ziemia lubawska oczami najmłodszych

2017-06-09 09:32:44 (ost. akt: 2017-06-09 09:55:06)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W siedzibie biura Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Lubawska” został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Moja miejscowość moją małą ojczyzną” dla dzieci w wieku 6-10 lat. W artystyczne szranki stanęła ponad setka dzieci w powiatu nowomiejskiego oraz gmin Lubawa i Rybno.
Celem Konkursu było uwrażliwienie dzieci na jakość architektury i przestrzeni publicznej, która je otacza, pobudzenie wyobraźni twórczej dzieci, umożliwienie zaprezentowania uzdolnień plastycznych uczestników konkursu oraz zmotywowanie do poznawania swojej „małej ojczyzny” i jej promowania. Prace można było nadsyłać od 13 lutego do 28 kwietnia.

W sumie wpłynęło 135 prac konkursowych. Komisja konkursowa w składzie: Kamila Kulpa – wiceprezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, Członek Zarządu Forum Animatorów Społecznych; Jan Ostrowski – członek Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, prezes Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego oraz Dżesika Żurawska i Dominika Najdrowska – pracownice Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, przyznała I, II i III miejsca oraz 10 wyróżnień.

Pierwsze miejsce zajęła Alicja Bojarska z Nowego Miasta, która przygotowała uroczy pejzaż swojego miasta rodzinnego. Drugie miejsce to Antoni Trzciński również z Nowego Miasta. Na trzeciej lokacie uplasowała się Nicole Perczyńska z Kurzętnika.

Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem pracy, estetykę, pomysłowość, technikę wykonanej pracy i zgodność z regulaminem konkursu. Do siedziby biura zaproszono dzieci, które zajęły miejsca na podium oraz dostały wyróżnienia. Podziękowania wraz z nagrodami dla wszystkich pozostałych dzieci biorących udział w konkursie zostaną przekazane do szkół, w których kształcą się dzieci.

Zaprezentowanie uzdolnień plastycznych uczestników konkursu będzie możliwe dzięki powstaniu kalendarza LGD ZL na 2018 rok, w którym wykorzystane będą prace dzieci, które zajęły trzy pierwsze miejsca i wyróżnionych. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za liczny udział. Galerię wszystkich prac można będzie niebawem obejrzeć w postaci kalejdoskopu na stronie internetowej www.lgdziemialubawska.pl.


I miejsce - Alicja Bojarska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5