Odpowie za naruszenie sądowego zakazu

2017-05-27 12:20:36(ost. akt: 2017-05-27 12:23:09)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Kurzętnik, który nie stosował się do zakazu sądu. Mężczyzna mimo orzeczonego zakazu kierował samochodem. 27-latek został zatrzymany do kontroli drogowej, gdy przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym.
Dnia 24 maja około godziny 19:45 w Montowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem punto. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 18k/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci ukarali go mandatem karnym.

W trakcie sprawdzania danych kierującego w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy.
 
Za naruszenie zakazu 27-latek ponownie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5