Kurzętnicki kick-boxing w Budapeszcie

2017-05-23 10:39:06(ost. akt: 2017-05-23 10:53:55)

Autor zdjęcia: Zamek Kurzętnik

W dniach 18-21 maja w Budapeszcie odbyła się kolejna edycja Pucharu Świata w kickboxingu, na który zjechało się ponad 2,5 tysiąca kickboxerów z 4 kontynentów, w tym około 40 reprezentantów Polski.
Polscy sportowcy byli bardzo widoczni podczas całego turnieju i łącznie zdobyli 19 medali: 5 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych krążków, co dało nam 12 miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju.

Na Węgrzech wystartował również zawodnik Zamku Expom Kurzętnik Wojciech Wiśniewski, który walczył w formułach light contact i kick light w kategorii wagowej – 84 kg. Wiśniewski zdobył dwa brązowe medale.

Na Pucharze Świata swój debiut w roli pierwszego trenera kadry Polski light contact seniorów miał Leszek Jobs, trener klubowy Zamku Kurzętnik. Jego podopieczni Wojtek Wiśniewski I Adrian Durma z EKK Elbląg wywalczyli dwa medale: Wiśniewski brąz,a Durma srebrny krążek, do którego dołożył jeszcze złoto w formule kick light.

Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale już podczas pierwszej konfrontacji na planszy Wojtek doznał bolesnej kontuzji prawej stopy, która utrudniała mu rywalizację na najwyższym poziomie. W związku z tym wynik uzyskany w Budapeszcie przez naszego zawodnika można uznać jako satysfakcjonujący.

Leszek Jobs, trener Zamku Kurzętnik:

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5