Uczniowie poszli w las

2017-04-03 12:08:52(ost. akt: 2017-04-03 12:20:42)

Autor zdjęcia: Jacek Rydel

Uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku udali się rowerami na zajęcia terenowe w region pobliskich lasów Dębna i Wyrobiska Nielbark.
Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi młodzież zawiesiła siedem budek lęgowych dla ptaków. Ptaki mogą się już wprowadzać. Organizatorzy mają nadzieję, że poprzez takie działania zmniejszy się liczba much i komarów. Młodzież pozbierała śmieci i butelki znajdujące się w pobliżu zorganizowanego ogniska. Działania te pokrywają się ze staraniami kurzętnickiej szkoły o kolejny certyfikat „Zielonej Flagi”.


Przewodnikiem po pobliskich lasach był Witold Suchocki, przedstawiciel Koła Łowieckiego Szron w Kurzętniku. Pomagał zawieszać budki lęgowe, zadbał o kiełbaski, rozpalenie ogniska i opowiadał o życiu w lesie. Zaprezentował również umiejętności swoich psów myśliwskich. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z roślinnością i zwierzętami występującymi w pobliżu ścieżki dydaktycznej. Opiekunami grupy byli Anita Prokop-Domżalska i Jacek Rydel.

opr. mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5