I Powiatowy Konkurs Savoir – Vivre

2017-03-08 18:11:49(ost. akt: 2017-03-08 18:16:47)
Gratulacje od dyrektora Mirosława Wodary

Gratulacje od dyrektora Mirosława Wodary

Autor zdjęcia: ZSZ

Dnia 28.02.2017 w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, pod honorowym patronatem Starosty Nowomiejskiego, odbył się I Powiatowy Konkurs Savoir – Vivre „Etykieta przy stole”.
W konkursie wzięło udział 9 drużyn reprezentujących Zespoły Szkół w Bielicach, Bratianie, Jamielniku, Kurzętniku i Sampławie oraz Gimnazja z Brzozia i Nowego Miasta Lubawskiego. Podczas konkursu towarzyszyli nam również uczniowie ze Szkoły Zawodowej BBS w Wildenhausen z opiekunką Panią Christą Evers przebywający w Polsce na praktykach zawodowych w ramach programu Erasmus+.

Młodzież zmagała się z trudnymi zasadami zachowania się przy stole rozwiązując test wiedzy i zadania praktyczne. Na koniec każda drużyna przedstawiła jury przygotowany przez siebie stół wielkanocny. Wszystkie zespoły wykazały się ogromną wiedzą i kreatywnością, dlatego też jury miało trudny orzech do zgryzienia.

Ostatecznie I miejsce zajął Zespół Szkół w Sampławie, II miejsce Zespół Szkół w Bratianie a III miejsce na podium zdobyli uczniowie Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dzięki hojności sponsorów, wśród których znalazły się restauracje z Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego, Stowarzyszenie LGD Ziemia Lubawska, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, oraz Rada Rodziców przy ZSZ w Kurzętniku. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Po rywalizacji znalazł się też czas na refleksje i rozmowy przy słodkiej niespodziance przygotowanej przez uczniów klasy II TŻiUG. Wspólnie ustalono, że widzimy się za rok na drugiej edycji konkursu dalej zgłębiając zasady Savoir- Vivre, mając jednocześnie nadzieję, że będzie Nas jeszcze więcej.
ZSZ Kurzętnik

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5