Spotkanie z kolędą w Kurzętniku

2017-01-08 11:20:48 (ost. akt: 2017-01-08 11:23:01)
Najmłodsi wykonawcy na kurzętnickiej scenie

Najmłodsi wykonawcy na kurzętnickiej scenie

Autor zdjęcia: GCK Kurzętnik

W piątek, 6. stycznia, Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku rozbrzmiało bożonarodzeniowymi kolędami i pastorałkami. „Wieczór z kolędą”, który na stałe wpisał się w harmonogram kurzętnickich uroczystości kulturalnych, kultywuje polską tradycję wspólnego kolędowania.
Uroczystość rozpoczął dyrektor centrum kultury -Roman Lewicki oraz wójt gminy Kurzętnik- Wojciech Dereszewski, który podsumował ubiegłoroczne osiągnięcia gospodarcze i kulturalne. Nie zabrakło też noworocznych życzeń skierowanych do publiczności.

Muzyczne bożonarodzeniowe spotkanie zainaugurowali najmłodsi pasjonaci noworocznego kolędowania- „Kurczaczki” z jasełkowym montażem słowno- muzycznym. Występ młodych artystów został nagrodzony przez licznie zgromadzoną publiczność gromkim aplauzem. Nie zabrakło też pięknych polskich kolęd w wykonaniu „Anibabek” i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kurzętnika, która przedstawiła instrumentalną wersję lubianych pieśni bożonarodzeniowych.

Na zakończenie „Wieczoru z kolędą” goście i lokalni artyści wspólnie zaśpiewali znane kolędy i pastorałki.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5