Grecki brąz dla kickboxera z Kurzętnika

2016-11-28 11:44:23(ost. akt: 2016-11-28 12:09:24)

Autor zdjęcia: nadesłane

Mamy kolejny powód do radości. Wojciech Wiśniewski, najbardziej utytułowany kickboxer Zamku Expom Kurzętnik, do swojej bogatej już kolekcji dołożył kolejny, tym razem brązowy medal.
Wojciech Wiśniewski wspólnie z reprezentacją Polski wziął udział w Mistrzostwach Europy największej i najbardziej prestiżowej Federacji Kickboxingu na Świecie WAKO. Mistrzostwa Europy odbyły się w Loutraki w Grecji i była to druga część mistrzostw. Pierwsza odbyła się kilka tygodni wcześniej w Mariborze na Słowenii. Tym razem zawodnicy rywalizowali w formułach pointfighting, full contact i kick light, w której walczył nasz zawodnik z Kurzętnika. Polska potwierdziła swoją dominację na starym kontynencie, zostając najlepszą drużyną w kick light. Wojciech Wiśniewski dołożył cegiełkę do tego sukcesu.

Polacy podczas greckich mistrzostw Europy wywalczyli 16 medali w tym 3 złote , 5 srebrnych i 8 brązowych. Drużynowo dało nam to bardzo dobre 5 miejsce na 33 kraje, za Rosją, Węgrami, Włochami i Niemcami. W turnieju wzięło udział 488 zawodników. Wojtek rywalizował w formule kick light, kategoria wagowa – 79 kg. W półfinale musiał rywalizować z aktualnym mistrzem świata któremu nie sprostał także w Serbii w ubiegłym roku. Pogromca Wojtka w finale łatwo poradził sobie z tureckim zawodnikiem i to on cieszył się tytułem mistrza Europy. Jako trener bardzo cieszę się z postawy mojego zawodnika, który po raz kolejny nie zawiódł i potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej w kickboxingu. Z kolejnego turnieju wraca z medalem, a to nie lada wyczyn .

Obrazek w tresci

Leszek Jobs


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5