Niepodległościowy turniej w szkole w Brzoziu Lubawskim

2016-11-26 13:16:23 (ost. akt: 2016-11-26 13:21:27)
Przy szachownicach w Brzoziu Lubawskim

Przy szachownicach w Brzoziu Lubawskim

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Dnia 20. listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim odbył się III Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.
W partnerstwie z Urzędem Gminy w Kurzętniku zaprosiliśmy pasjonatów szachów. Z szachowego zaproszenia skorzystało wielu uczestników, gościliśmy blisko 40 miłośników tego prestiżowego sportu. Na zawodach pojawili się głównie miłośnicy szachów z powiatu nowomiejskiego, ale byli także zawodnicy z sąsiednich powiatów: iławskiego, brodnickiego oraz Grudziądza.

Gracze grali w dwóch grupach wiekowych: seniorów i juniorów, wśród których najmłodsi mieli po 7 lat. Wśród seniorów zwyciężył Marian Jaroszewski, drugie miejsce zajął Feliks Stachowicz, trzeci był Waldemar Karpiński.

Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce uzyskał Kamil Lendzion, drugi był Michał Moszczyński, trzeci Maciej Jeda.

Kategorię szkół podstawowych podzielono na grupę starszą – klasy 4-6 i młodszą – klasy 1 – 3. W kategorii starszej wśród dziewcząt pierwsze miejsce uzyskała Dorota Figurska, przed Małgorzatą Milewską i Klaudią Stumską. Wśród chłopców klas 4-6 pierwszy był Wiktor Grzywacz, drugi Wiktor Auda, trzeci Wiktor Sasinowski. Wśród najmłodszych dziewczynek zwyciężyła Wiktoria Dziodko, przed Wiktorią Knorps i Julią Gurzyńską, natomiast wśród chłopców pierwszy był Michał Jeda, za nim Antonio Przeradzki i Adrian Domżalski.

Turniej sędziował Roman Biegajski, któremu organizatorzy serdecznie dziękują za sprawne prowadzenie zmagań. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Kurzętnik – Wojciecha Dereszewskiego, zaś zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca pamiątkowe medale. Inicjatorem szachowego przedsięwzięcia był pan Ryszard Krajnik.

Swoja obecnością zaszczycili nas kierownik wydziału oświaty w Kurzętniku pani Barbara Dębińska, Przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik Zbigniew Lewicki, sołtys Brzozia Lubawskiego Zbigniew Burzacki oraz Rada Rodziców szkoły w Brzoziu Lubawskim na czele z jej przewodniczącą panią Krystyną Waruszewską.

Zapraszamy sympatyków szachów już za rok!


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5