Kamil trzeci w Ogólnopolskim Wieloboju Atletycznym

2016-11-15 18:30:40(ost. akt: 2016-11-15 20:16:20)
Ekipa z Kurzętnika z medalistami Igrzysk Olimpijskich Szymonem Kołeckim i Bartłomiejem Bonkiem

Ekipa z Kurzętnika z medalistami Igrzysk Olimpijskich Szymonem Kołeckim i Bartłomiejem Bonkiem

Autor zdjęcia: Nadesłane

W dniach 11-13.11.2016 r. w Kleszczowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Wieloboju Atletycznego.
Formuła wieloboju obejmowała konkurencje ogólnosprawnościowe (trójskok z miejsca, rzut piłką lekarską i sprint 4 x 10 m) i oceniane technicznie boje podnoszenia ciężarów. W turnieju udział wzięła blisko setka zawodników z całej Polski. Do turnieju zakwalifikowało się dwóch podopiecznych trenera Andrzeja Kowalczyka.

W kategorii 12-latków na trzecim miejscu podium uplasował się Kamil Kłosowski z Kurzętnika, któremu do miejsca drugiego zabrakło zaledwie 5 pkt. Kamil powtórzył sukces z poprzedniej edycji i znów stanął na podium, co świadczy o jego dużym potencjale i możliwościach na osiągnięcie dobrych wyników w „dorosłym” podnoszeniu ciężarów w którym będzie mógł rywalizować już po nowym roku.  W gronie 11-latków z dobrej strony pokazał się Nikodem Kowalczyk, który jednak miał problemy z obuwiem i stracił przez to sporo punktów plasując się na dalszej pozycji. 

Turniej zorganizowany został na bardzo wysokim poziomie na terenie kompleksu Solpark. Organizatorami były Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów i Gmina Kleszczów, najbogatsza gmina w kraju.

Andrzej Kowalczyk

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5