Niepodległościowa wieczornica w Kurzętniku

2016-11-10 16:11:08(ost. akt: 2016-11-10 16:15:04)
Podczas występu młodzieży ze szkoły w Kurzętniku

Podczas występu młodzieży ze szkoły w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wczoraj w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się wieczornica związana z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego odbył się tradycyjny
konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kurzętnik. Wygrała go Klaudia Stumska ze szkoły w Brzoziu Lubawskim. Drugie miejsce zajęła Natalia Szałkowska ze szkoły w Kurzętniku, a trzecie Zuzanna Buko, uczennica szkoły w Marzęcicach.

Część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Był też wykład Henryka Plisa z Rudzienic koło Iławy "Zanim przyszli tu Krzyżacy — 800-lecie chrztu Ziemi Lubawskiej, a o swojej książce "Józef Leliwa-Piotrowicz, kronikarz Ziemi Lubawskiej" opowiedziała Grażyna Jonowska.

Podczas spotkania zaprezentowano nowe wydawnictwo — przewodnik Pojezierze Brodnickie, autorstwa właśnie Józefa Leliwy Piotrowicza. Publikacja pierwszy raz ujrzała światło dzienne w 1935 roku, a teraz dzięki staraniom Urzędu Gminy w Kurzętniku została ponownie "wskrzeszona". Uczestnicy uroczystości mogli książkę zabrać do swoich domów.

Uroczystość ubogacili muzyką i śpiewem Młodzieżowa Orkiestra Dęta z GCK w Kurzętniku oraz zespół "Anibabki", a zakończyła się odśpiewaniem “Roty”.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5