Tanecznym krokiem po puchar wójta

2016-10-26 10:22:18(ost. akt: 2016-10-26 12:21:06)

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku i Szkoła Tańca J&K Drobotko Konrad zaprosili lokalną społeczność na I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.
Kurzętnicka hala wypełniła się barwnie wirującymi parami tanecznymi. Przed południem odbyły się zmagania młodszych grup tanecznych, w których uczestniczyło 90 par w wieku 6-15 lat, w tym reprezentanci GCK w Kurzętniku: Górecki Piotr – Zaciera Magdalena, Zaciera Mariusz – Kopiczyńska Julia, Zagórski Aleksander – Kłosowska Julia, Nina i Ignacy Kujawscy

Potem zaprezentowali się tancerze wyższych klas tanecznych między innymi z: Warszawy, Poznania, Gdyni, Gdańska, Olsztyna, Torunia, Bydgoszczy i innych miejscowości.
Taneczne przedsięwzięcie rozpoczął dyrektor GCK w Kurzętniku- pan Roman Lewicki oraz zastępca wójta gminy Kurzętnik- pani Teresa Łątkowska, którzy powitali licznie zgromadzoną publiczność.

Podczas trwania turnieju uczestnicy, jak i widzowie dorzucili swoją „cegiełkę” wspomagając akcję charytatywną „Wszyscy gramy dla Pawła”.

Publiczność miała też okazję obejrzeć taneczne popisy grup ,,Mini Rytm’’ i ,,Rytm’’ działających w kurzętnickim centrum kultury.
Na zakończenie tanecznych zmagań odbyła się uroczysta gala, podczas której zaprezentowali się zwycięzcy turnieju. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów.
I miejsce w kategorii tańców standardowych zajęła para z numerem 115 — Tworkowski Marcel - Jankowska Agnieszka, reprezentanci klubu tanecznego „Jantar” z Elbląga.
I miejsce w kategorii tańców latynoamerykańskich wytańczyła para z numerem 112 — Romanowski Adam - Słupska Monika, reprezentanci „TKS DANCE&DANCE” z Torunia.
Zwycięzcom gratulujemy sukcesów tanecznych. Słowa podziękowania kierujemy również do fundatorów nagród turnieju za zaangażowanie i wsparcie.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jasiu #2098499 | 212.160.*.* 26 paź 2016 15:46

    Imprezie tylko przyklasnąć. Ile trzeba było zabiegów, by zorganizować takie świetne widowisko taneczne. Dobrze, że turniej wpisał się w imprezę charytatywną organizowaną przez szkołę. Gratki dla GCK-u:) Mam nadzieję, że będzie powtórka w przyszłym roku.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Zuzanna #2098284 | 109.196.*.* 26 paź 2016 12:35

    Piękne widowisko! Tyle pięknie tańczących par z całej Polski, piękne stroje, jestem pod wrażeniem. Ogromne brawa i uznanie dla organizatorów. Mam nadzieję że za rok też będzie taki turniej. Gratulacje!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5