Ochotnicy z Sugajenka świętowali 110-lecie założenia jednostki

2016-05-02 14:38:59 (ost. akt: 2016-05-02 14:43:51)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sugajenku zalicza się do grona najstarszych w regionie. Druhowie właśnie obchodzili 110 rocznicę założenia ochotniczej straży, a uroczystość połączona była z obchodami Dnia Strażaka w kurzętnickiej gminie. Druhom przekazano samochód gaśniczy.
Obchody rozpoczęły się w Mrocznie mszą świętą sprawowaną przez ks. Tadeusza Brezę, proboszcza parafii. Dalszy ciąg obchodów odbywał się przy wiejskiej remizie.

Z zachowanej historii jednostki pożarniczej w Sugajenku dowiadujemy się, że po jej założeniu w 1906 roku, prezesem wybrano Ignacego Bieniaszewskiego, a grupa ochotników liczyła 12 druhów. Zaczynali od ręcznej sikawki, wiader, bosaków drabin i łopat.

Dziesięć lat temu, na stulecie jednostki ochotnicy otrzymali sztandar, natomiast pierwszy samochód pożarniczy żuk stanął w remizie w roku 2009. Potem po dwóch latach trafił pożarniczy mercedes vito. Natomiast z okazji jubileuszu ochotnicy dostali auto bojowe marki renault.

Jubilaci na 110-lecie otrzymali wiele życzeń i gratulacji, m.in. od Andrzeja Ochlaka, starosty powiatu, Jacka Audy, komendanta PSP i Romana Trąpczyńskiego, prezesa powiatowego ZOSP RP i Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy.
Podczas uroczystości posypał się grad odznaczeń. Wszystkich uhonorowanych wymienimy na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”

Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik, że działania druhów są inspiracją dla młodego pokolenia, aby wiekowy dorobek był kontynuowany.

Na zakończenie wszystkich zaproszono na strażacka grochówkę, a druhowie zasiedli przy wspólnym stole, który zastawiły panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, na co dzień współpracujące z druhami ochotnikami. ul


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. strażak zaowodowy #1986043 | 37.47.*.* 3 maj 2016 02:10

    Tak dla szczegółu,Brawo dla komendy powiatowej ,do uroczystości bierze się orkiestrę nie strażacką ale w powiecie nml to normalne !!!!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5