Dzień pełen historycznych atrakcji na zamku

2015-09-25 11:20:19 (ost. akt: 2015-09-25 11:24:44)
Archiwalne zdjęcie z imprezy historycznej na zamkowym amfiteatrze

Archiwalne zdjęcie z imprezy historycznej na zamkowym amfiteatrze

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku zaprasza na imprezę plenerową pn. „Wielka Historia Małego Kurzętnika”.
Odbędzie się ona w sobotę, 26 września, w amfiteatrze i ruinach zamku w Kurzętniku, a rozpocznie o godz. 15. Jeśli jednak pogoda nie dopisze, impreza zostanie przeniesiona do hali sportowej zespołu szkół.

Program spotkania rozpoczyna pieśń „Bogurodzica”, po której nastąpi odczytanie krótkiego rysu historycznego dotyczącego Europejskich Dni Dziedzictwa. Następnie będzie występ zespołu tańca średniowiecznego „Kurnyk” działającego w przedszkolu, po którym rozpocznie się konkurs teatralny „Kurzętnik w legendach”.

Kolejnym punktem będzie inscenizacja legendy „Dzieci burmistrza kurzętnickiego”, a dalej nastąpi ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego. Inscenizacja przypowieści „Tajemniczy loch” to kolejny punkt programu, później organizatorzy ogłoszą wyniki konkursu historycznego. Nie ominie nas także inscenizacja gawędy „O owczarku”, występ zespołu „Kurczaczki” w strojach regionalnych i kolejne widowisko na podstawie legendy „O lutniarzu”. Następnie będzie koncert zespołu „Anibabki” w strojach regionalnych, inscenizacja opowieści „O braciach” i ogłoszenie wyników „Biegu rycerskiego na zamek”.

Kolejnymi punktami będą: inscenizacja legendy „Piękna Kasieńka w Kurzętniku”, występ Bractwa Rycerskiego z Kurzętnika, ogłoszenie wyników konkursu teatralnego, a na zakończenie przewidziano zwiedzanie wzgórza zamkowego z przewodnikiem. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tym interesującym spotkaniu. kajoo


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5