Akcja „Tydzień dla Ziemi” w przedszkolu w Kurzętniku

2015-05-08 11:30:33 (ost. akt: 2015-05-08 11:34:40)

Autor zdjęcia: Nadesłane

„Tydzień dla Ziemi” rozpoczął się 20 kwietnia. Przez pięć dni dzieci z przedszkola w Kurzętniku brały udział w różnego rodzaju działaniach proekologicznych.
Dzieci złożyły modele urządzeń działających na baterie słoneczne- młyn, wiatrak, stacja satelitarna, samolot, które otrzymały od przedstawicielki Fundacji na Rzecz Rozwoju Polski Północno- Wschodniej „ IDEA”, która wcześniej poprowadziła prelekcję na temat „Odnawialnych źródeł energii”.

Obejrzały prezentację multimedialną na temat odnawialnych źródeł energii zakończoną quizem.

"Bieg dla Ziemi” został zorganizowany w ogrodzie przedszkolnym, przebiegał w zdrowej rywalizacji. W kwiatowej uliczce dzieci pokazały swoje umiejętności sprinterskie.

"Święto Ziemi” – dzieci wyruszyły ulicami Kurzętnika, by zaprotestować w imieniu przyrody. Nasi mali ekolodzy śpiewali piosenki, głośno wykrzykiwali hasła ekologiczne: „SOS dla Ziemi”, a wszystko po to by zwrócić uwagę otoczenia na problem związany z niszczeniem środowiska.

Dzieci wspólnie obejrzały film „ Chrońmy Ziemię”, który przybliżył problem zanieczyszczenia środowiska i wynikające z tego zagrożenia.

Na zakończenie naszych działań wykonaliśmy „ Laurki dla Ziemi”.

Kolejnym działaniem było założenie hodowli, zasadzenie drzew i roślin ozdobnych na terenie przedszkola. Do prowadzonych obserwacji wykorzystano lupy, mikroskop. Wyhodowane rośliny dzieci posadziły w ogrodzie przedszkolnym. Była to okazja do poznania nazw poszczególnych roślin.

W ciągu całego tygodnia dzieciom towarzyszyła piosenka Majki Jeżowskiej „Moja Planeta”, która stała się piosenką przewodnią „ Tygodnia dla Ziemi”. Dodatkowo w tym czasie realizowany był program „ Czyste powietrze wokół nas”, który skierowany był nie tylko do dzieci, ale i rodziców. Celem akcji było promowanie postaw ekologicznych zarówno wśród dzieci, rodziców i społeczności Kurzętnika.

ZS w Kurzętniku

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5