Spektakl profilaktyczny „Bici- biją”

2015-03-31 11:22:57 (ost. akt: 2015-03-31 11:26:35)

Autor zdjęcia: Krzysztof Florkowski

W Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku tutejsze koło teatralne „Impresja”, pod kierunkiem nauczycielki Anny Bartkowskiej, zaprezentowało spektakl profilaktyczny pt.: „Bici- biją”.
a przysłowiową złotówkę szkolna brać mogła zobaczyć sceniczne poczynania młodych aktorów. Należy dodać, że pieniądze zebrane podczas przedstawienia wspomogły szczytny cel, jakim było wsparcie dla szkolnych kolegów: Rafała Kłosowskiego (kl. I TCPG) i Kamila Najdrowskiego (kl. II TCPG).

„Stary skład” grupy teatralnej tworzą uczniowie klas IV TA i IV TŻiUG: Piotr Karkut, Ewelina Zadura, Emilia Palasik, Paulina Templin, Agata Dereszewska oraz Alicja Matyjak. Młodzież ta już w poprzednich latach prezentowała swój aktorski kunszt w spektaklu „Odlot” oraz przedstawieniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt.: „Ludzie- idą święta”.

„Nowy skład” grupy to: Agata Kozłowska, Zuzanna Kozłowska, Szymon Firański, Albert Świeżyk, Sebastian Dąbrowski i Karolina Lewalska.

Spektakl profilaktyczny „Bici- biją” został oparty na scenariuszu etiudy scenicznej, którego autorką jest Inka Dowlasz. Na wielkiej scenie premiera odbyła się w 1998 roku w Teatrze Ludowym w Krakowie, na scenie szkolnej zaś premiera miała miejsce 20 marca. „Bici- biją” opowiada o konfrontacji z gniewem, lękiem i brakiem akceptacji. Bohater sztuki — Miłosz przegrywa swoją walkę z negatywnymi uczuciami — ofiara przemocy fizycznej staje się katem. Nie waha się uderzyć swojej dziewczyny, bije kolegę, który staje się kaleką. Za sprawą Edit — rehabilitantki, pomagającej poszkodowanemu Piotrowi wyzdrowieć, Miłosz zaczyna wyładowywać swój gniew na sali treningowej i boksuje. Ostatecznie doznaje skruchy i głośno wyraża postanowienie: „Nie będę bił innych”.

Przemysław Majas ZSZ w Kurzętniku
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:
">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5