Gminna Wigilia z medalami od Prezydenta RP

2023-12-15 22:01:58(ost. akt: 2023-12-15 22:06:43)
Wieczór wigilijny odbył się w Domu Weselnym w Brzoziu Lubawskim

Wieczór wigilijny odbył się w Domu Weselnym w Brzoziu Lubawskim

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W tym roku kurzętnicki samorząd zorganizował Wigilię Gminną w Brzoziu Lubawskim. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji, samorządowców, dyrektorów szkół właścicieli firm oraz instytucji państwowych.
Na początku odbyła się podniosła uroczystość wręczenia odznaczeń Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom, które obchodzą 50-lecie wspólnej drogi. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczał Piotr Piątek, komisaryczny wójt gminy Kurzętnik w towarzystwie Wojciecha Goniszewskiego, przewodniczącego Rady Gminy. Jednej osobie wójt wręczył specjalne gratulacje w związku z niedawno obchodzoną 60 rocznicą pożycia małżeńskiego. Mąż pani Czesławy niedawno odszedł do wieczności i gratulacje odebrała sama małżonka.
Jednym z punktów programu uroczystości była prezentacja dokonań inwestycyjnych, a przedstawione wyniki są imponujące.
W części artystycznej wystąpili młodzi wokaliści z Gminnego Centrum Kultury oraz zespół Anibabki. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta a GCK. Hitem wieczoru było wykonanie na żywo piosenki świątecznej z udziałem grupy wokalnej złożonej ze śpiewaków związanych z gminą i instytucjami podległymi. Utwór opublikowany w sieci w formie teledysku i robi prawdziwą furorę i gościł na antenie rozgłośni radiowych.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5