Praktyczna i ekologiczna ławka solarna

2021-09-13 10:04:45(ost. akt: 2021-09-13 10:33:12)

Autor zdjęcia: facebook.com/Gmina-Kruklanki-Nasza-Mała-Ojczyzn/BK

Ławeczka fotowoltaiczna w Kruklankach przydaje się nie tylko zmęczonym spacerowiczom, ale też można dzięki niej naładować telefon.
Nowoczesne i ekologiczne ławki solarne, które powstały z połączenia użytecznych funkcji niezbędnych w małej architekturze miejskiej coraz częściej pojawiają się w przestrzeni małych miejscowości. Ławki wyposażone są w panele fotowoltaiczne, dzięki czemu stanowią doskonałe źródło naturalnej energii, która następnie jest wykorzystywana do ładowania sprzętu mobilnego. Taka ławeczka stoi niedaleko urzędu gminy w Kruklankach. Dzięki niej będąc na spacerze można naładować np. telefon.

- Pomysł postawienia ławki fotowoltaicznej zrodził się przy realizacji dużej inwestycji związanej z remontem parkingu i oświetlenia przy urzędzie gminy - mówi Bartłomiej Kłoczko, wójt Kruklanek. - Zamierzamy w przyszłości postawić więcej tego typu ławek przy okazji pozyskania dofinansowania na kolejne projekty inwestycyjne.

Ławka z autonomicznym systemem zasilania solarnego jest idealna wszędzie tam gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej lub koszt doprowadzenia energii jest bardzo wysoki np. plenerowe siłownie, place zabaw, ścieżki spacerowo-rowerowe, miejsca piknikowe itp.
rs

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5