Tak wyglądają drogi gminne. Tylko traktor tu sobie poradzi

2019-02-21 11:00:00 (ost. akt: 2019-02-21 11:18:10)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Droga do domu pod adresem Sołtmany 61 (gm. Kruklanki) jest nieprzejezdna. Wraz z roztopami pojawia się błoto, w którym grzęźnie wszystko. Przejedzie tędy chyba tylko ciężki traktor.
Sytuacja na tej gminnej drodze powtarza się co roku. Jak tylko zbliża się wiosna, droga w Sołtmanach staje się nie do pokonania. Błoto jest tak głębokie, że samochód osobowy tam sobie nie radzi, próba przejechania kończy się utknięciem na dobre. Bez pomocy ciężkiego sprzętu ani rusz.

Gdyby mieszkali tam młodzi ludzie, może jakoś by sobie radzili, ale sprawa dotyczy 86-letniego mężczyzny, który co drugi dzień musi dojeżdżać do Giżycka na dializy. Kierowcy ambulansu ze stacji dializ w Giżycku, którzy przyjeżdżają po pacjenta, mówią, że nie będą tam jeździć, bo boją się zakopać w błocie. Rodzina więc musi ciągnikiem przewozić pacjenta do drogi asfaltowej, skąd zabiera go ambulans. Potem to samo odbywa się w drugą stronę.

— Wiosną, kiedy błoto obeschnie, gmina podrzuci trochę piasku, wyrówna, ale to nic nie daje. Latem, kiedy jest sucho, wszystko wygląda dobrze, ale wiosną problem znów wychodzi. Czy nie można raz porządnie zrobić tej drogi, używając odpowiedniego materiału, żwiru, a nie piasku? — pyta mieszkaniec gminy Kruklanki.

— Każdego roku zwiększamy środki na utrzymanie dróg gruntowych, a mamy ich w gminie ponad 100 kilometrów — tłumaczy Bartłomiej Kłoczko, wójt gminy Kruklanki. — W tamtym roku na bieżące remonty wydaliśmy 200 tysięcy złotych. Inwestujemy w zmiany nawierzchni, ale przy wysokich cenach asfaltu i niskim budżecie, jakim dysponujemy, na ma szans byśmy zrobili wszystko tak, jak byśmy chcieli i my, i mieszkańcy, którzy mają problemy z dojazdami. Nie możemy teraz wejść na drogi z pracami. Za tydzień, dwa zima ma wrócić, więc to nie miałoby sensu. Znam sytuację pana z Sołtman, mamy w gminie kilka takich osób chorych, czy dzieci, które muszą być dowożone do placówek w Giżycku. Te przypadki traktujemy priorytetowo i drogi prowadzące do domów tych osób robimy zawsze w pierwszej kolejności.


Fot. Arch. prywatne

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dżo #2688209 | 213.73.*.* 26 lut 2019 07:26

  Ale do kogo pretensje ? Do gminy ? Do samego siebie miejcie pretensję że takie miejsce sobie znaleźliście do życia, że drogi nie ma. I co ? Tylko czekacie aż ktoś coś za was zrobi ? Wszystko tylko DAJ ! A od siebie tylko pretensje.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. antykomuna #2685625 | 91.199.*.* 21 lut 2019 14:43

  Wójt zamiast jeździć na demonstracje KODu do Warszawy powinien wziąć się za robotę w Kruklankach

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5