Przyjaźń, dla Niepodległej

2018-12-10 13:00:00 (ost. akt: 2018-12-10 12:41:00)
W najbliższy czwartek 13 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie o godz.11 otwarta zostanie wystawa pt. "Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej".
Na wystawę składają się unikatowe zdjęcia i rysunki pozyskane z Narodowego Centrum Cyfryzacji i Muzeum Wojska Polskiego pokazujące drogę ku Niepodległej poprzez pryzmat przyjaźni Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego.

Tandem jaki stworzyli Komendant Piłsudski i jego Szef sztabu Sosnkowski dał Polsce oczekiwaną od dziesiątków lat upragnioną wolność.

W trakcie wystawy odbędzie się odczyt na temat generała Kazimierza Sosnkowskiego i monodram emerytowanego aktora Teatru Stefana Jaracza w Olsztynie, kombatanta AK mjr Stanisława Brodackiego.

Uczestnicy wernisażu poczęstowani zostaną chlebem Niepodległej, wypieczonym według oryginalnej receptury sprzed ponad 100 lat. Recepturę pozyskał dyrektor Archiwum Państwowego w Olsztynie, prof.dr hab. Norbert Kasparek.

Organizatorami wydarzenia są : Związek Piłsudczyków RP, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacja Moda na Warmię i Mazury.

Waldemar Ziarek


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5