W urzędzie nie ma dokumentów

2018-10-01 13:40:00 (ost. akt: 2018-10-01 13:41:30)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Podczas ostatniej sesji rady gminy radni pytali o realizację działań z funduszu sołeckiego, o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na kurniki oraz o pracę komisji wyjaśniającej remont budynku przy ul. Nidzickiej.
Podczas ostatniej sesji przewodnicząca rady gminy Alicja Eidtner pytała o opóźnienia w realizacji funduszu sołeckiego, bo są one duże. Wójt Marek Wolszczak pytaniem był zdziwiony, ponieważ nie słyszał o żadnych opóźnieniach.

— Wszystkie inwestycje są realizowane i wszystko wykonywane jest jak należy.
— W sołectwie Kozłowo mam zaległości jeszcze z poprzedniego roku. Nie zostały naprawione ławki koło przystanku przy. ul. Nidzickiej oraz ul. Sportowej. Zleceniodawca otrzymał pieniądze, a praca do tej pory nie została wykonana — mówił sołtys Kozłowa Tomasz Kucmus. Odpowiedziano mu, że mógł się upominać rok temu, a skoro pieniądze zostały wypłacone niech idzie do sądu. —

Ja pieniędzy nie dawałem, to gmina wypłaciła —wyjaśnił sołtys.
Sołtys Pielgrzymowa pytała dlaczego droga we wsi nie jest wykonywana. Zacznie się jesień, opady i droga będzie nieprzejezdna. —Już od wiosny chodzę i proszę. Kruszywo przywieziono dopiero w sobotę 15 września, ale nie ma wykonawcy. Wójt Marek Wolszczak odpowiedział, że gmina ma swojego wykonawcę, jest najtańszy, ale niestety wyjechał on do innego województwa. Dodał, że gmina też czeka na jego powrót, a pilne prace musi wykonywać korzystając z usług innego. Wójt obiecał, że sprawą się zajmie.

Radna Marzena Sobczak pytała czy podczas pełnienia funkcji wójta przez Marka Wolszczaka, wydał on jakiekolwiek decyzje o warunkach zabudowy na kurniki lub chlewnie oraz o to, czy gmina składała wnioski o dofinansowanie na drogi gminne do wojewody. Wójt prosił o pisemne zadanie pytań, bo są szczegółowe i on wolałby odpowiedzieć na nie na piśmie. Mimo to udzielił krótkiej odpowiedzi na temat wniosków na dofinansowanie dróg.

— Wniosków o dofinansowanie do dróg od wojewody na 2019 rok nie składaliśmy, ponieważ nie znaleźliśmy możliwości znalezienia takiej drogi — mówił. Dodał, że gmina musiałaby mieć projekt, kosztorys, a takich dokumentów na drogi gmina nie ma. — Kiedy na szkoleniu przedstawiono nam wymogi, jakie powinny spełniać drogi zgłaszane do programu, to okazało się, że żadna z naszych dróg nie spełniła tych wymagań — mówił wójt.

Gmina partycypować natomiast będzie w remoncie drogi powiatowej Krokowo - Powierz, na którą wniosek złoży powiat. Zapewnił również, że nie wydał decyzji o warunkach zabudowy na kurniki.

Wiceprzewodniczący rady pytał o prace komisji, które zostały powołane na poprzedniej sesji. Miały one zbadać kwestie remontu budynku przy ul. Nidzickiej i budowy dojazdu do garażu jednego z mieszkańców Pielgrzymowa, który partycypował w kosztach. Przewodnicząca komisji doraźnej Marzena Sobczak odpowiedziała, że kwestia dojazdu do garażu została już rozpatrzona i wyjaśniona.

Natomiast nie można zakończyć wyjaśnienia remontu budynku przy ul. Nidzickiej, ponieważ nie ma wszystkich dokumentów. — Czekamy na przesłanie kopii dokumentów z agencji (obecnie KOWR). Mamy nadzieję, że zostaną one przesłane do końca tej kadencji — tłumaczyła Marzena Sobczak.

— Jakie to są dokumenty? — zapytała przewodnicząca rady. — Są to końcowe dokumenty, protokoły zdawczo - odbiorcze po remoncie, które zostały przekazane do KOWR-u po zakończeniu prac. Brakuje dokumentacji finansowej pokazującej w jaki sposób prowadzone były rozliczenia. Nie ma szczegółowego rozliczenia wykonania robót, gdzie zostały one wykonane, co zostało wykonane — mówiła przewodnicząca komisji doraźnej.

Tomasz Kucmus pytał kto finansuje gazetę Nasza gmina, nasz powiat. — Skoro pracownik ds administracyjnych jest redaktorem naczelnym gazety, to czy gmina dofinansowuje tę gazetę, czy jest jakiś tajemniczy sponsor. Powstał teraz komitet wyborczy o tej samej nazwie, więc powinno być logo, że jest finansowana przez komitet wyborczy, bo jest to gazeta bezpłatna — mówił sołtys Kozłowa.

Pytał również jak to jest, że działania jednych sołectw są publikowane na stronie gminy, a innych nie, mimo że są wysyłane. — Te z Kozłowa nie są publikowane. Gdy zapytałem pana Malonka, dlaczego nie został opublikowany przesłany materiał, trochę był zmieszany i kazał zapytać pana wójta. Nie wiem dlaczego inicjatywy, które realizuję jako sołtys Kozłowa nie znajdują się na stronie internetowej gminy — pytał. Odpowiedzi na te pytania nie otrzymał.

roz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Inny kraj #2594155 | 46.170.*.* 4 paź 2018 10:46

  W naszym Kozłowie to codziennie jakieś jaja.Nie ma dokumentów, stanowiska niepotrzebne, sponsoring gazety. Bezprawie, bezprawie bezprawie. Poprosić TVP o reportaż. Niech cała Polska dowie się że jest w naszej ojczyźnie enklawa poza prawem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wójt #2593022 | 31.2.*.* 2 paź 2018 16:26

   nie wie co robi w godzinach jego pracownica? redaktor naczelna , prowadzi portal internetowy - jeśli kasa na te media jest prywatna to jak to sie ma do wydatków wyborczych - natomiast czas pracy już nie do końca jest prywatny jeśli płaci za to gmina

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ktoś #2592842 | 37.47.*.* 2 paź 2018 12:49

   Jeśli ten artykuł nie otworzy mieszkańcom oczu to będę miała tych ludzi za przyslowiowych frajerów. Co to znaczy że zginęły dokumenty?Ja tego nie rozumiem. Według mojej wiedzy radni powinni zawiadomić prokuraturę o popełnieniu przestępstwa bo w przeciwnym razie sami będą oskarżeni wiedzieli więc są wspolwinni. W tej gminie patologią śmierdzi. I nie trzeba tam mieszkać żeby to czuć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

  3. ReMo #2592834 | 31.0.*.* 2 paź 2018 12:39

   Chciecie mieć kurniki jak z obrazka zagłosujcie na pionki Jankowskiego Jacka !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

  4. farmer #2592563 | 83.9.*.* 2 paź 2018 07:17

   Nawet kampanii nikt nie prowadzi bo i po co skoro wybór między dżumą a cholerą ....... Prezes rządzi krajem i wyrasta nam kolejny "prezes" lokalny i to już nie w gminie ale w powiecie ! Nie odpowiada za nic a rządzi gminą , a jeśli jego kandydaci wygrają w pozostałych gminach i powiecie to będzie miał dużo większy folwark do rządzenia bez odpowiedzialności jak "nasz" narodowy prezio . Zastanówcie się państwo nad kandydatami do rady gminy kozłowo czy mają moralny kręgosłup na tyle zdrowy aby nie być marionetką jak obecna rada i wójt .

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (7)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5