Turniej Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka

2019-06-05 12:43:03(ost. akt: 2019-06-05 12:50:34)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach

Wszystkie dzieci, duże i małe i te bardziej dorosłe bawiły się 31 maja na Festynie Rekreacyjnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Cichym. Działo się, oj działo!
W piątek 31 maja cała nasza szkoła spędziła miło dzień na świeżym powietrzu. Obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Gościliśmy reprezentację uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sokółkach, z którą rozegraliśmy mecze gier rekreacyjnych „Pochodnia” i „Kwadrant”.
Pani dyrektor szkoły przywitała wszystkich cieplutko składając życzenia dla każdego, kto czuje się dzieckiem, a my jak przystało na świadomych swego bezpieczeństwa sportowców udaliśmy się na rozgrzewkę. Po trzech meczach okazało się, że to SP Cichy zasługuje na pierwsze miejsce w tej towarzyskiej rywalizacji. Pani Dyrektor wręczyła reprezentacjom szkół puchary i smakołyki.

W tym czasie najmłodsza część naszej braci uczniowskiej miała wspólne zabawy integracyjne z chustą animacyjną, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, budowano z piasku osiedle dla krasnali, a dać upust wyobraźni można było malując olbrzymi, wspólny obraz na mega płótnie.

Czas mijał nieubłaganie, a zaraz po pierwszej części rozpoczęła się rywalizacja indywidualna i duetów. Każdy znalazł coś dla siebie, każdy mógł stać się mistrzem konkurencji, a co najważniejsze uczyliśmy się wspólnego dialogu starszy kolega - młodszy, bo takie były zasady startów w duetach. Osiemnaście konkurencji, półtora godziny zabawy i radości. Rzuty do celu, tor przeszkód, biegi na szczudłach, rozwieszanie prania czy nawlekanie „słodkich koralików” to tylko niektóre zabawy festynowe.

Ciężka „praca” to i konieczna regeneracja, a jak regeneracja to przy ognisku. Tu pysznie, rodzinnie, przyjacielsko. Kiełbaski smakują najlepiej w towarzystwie rodziców i kolegów, którzy najmłodszym pomogą w upieczeniu smakołyków nad ogniem, a na deser lody dla każdego.

W oczekiwaniu na podsumowanie startów, jeśli ktoś miał ochotę na więcej ruchu lub chciał spożytkować energię odzyskaną w wyniku konsumpcji, czekały zabawy integracyjne: „ciuciubabka”, „ciepło-zimno”, „zbijany”, „Szczur” czy skoki grupowe przez linę lub przejście pod nią.

Punktualnie o godzinie 13 pani dyrektor podsumowała zabawę i wręczyła wszystkim uczestnikom rywalizacji dyplomy. Pierwsze sześć osób z każdej kategorii, a były trzy, obdarowano nagrodami rzeczowymi.
Największą popularnością cieszyła się rywalizacja DUETÓW. Nagrodę FAIR PLAY otrzymali: Zuzanna Luberecka, Aleks Moroz i Jagoda Kaczmarska.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5