Urodziny Książkowego Misia w Przedszkolu Samorządowym w Kowalach Oleckich

2018-10-15 15:43:32(ost. akt: 2018-10-16 20:21:01)

Autor zdjęcia: Archiwum Przedszkola Samorządowego w Kowalach Oleckich

W środę 10 października od literackiej podróży z misiem rozpoczęliśmy świętowanie Urodzin Książkowego Misia, które trwało trzy dni.

W tematykę święta wprowadziła dzieci dyrektor przedszkola, a w literacką podróż do krainy misiowych przygód zabrała wszystkich emerytowana nauczycielka Halina Czapska.
Pani, która była wychowawczynią rodziców wielu naszych przedszkolaków, opowiedziała dzieciom bajkę o misiach, a następnie zaprezentowała i czytała książeczki o przygodach misiów, min.: ,,Kubuś Puchatek i wielka nawałnica”, ,,Pluszowe misie. Akcja ratunkowa” i inne. Spotkanie przerodziło się w ciekawy dialog z nauczycielką przeplatany wspomnieniami. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Miś pluszowy”, a następnie zajadały się ,,małym conieco”- cukierkami, które otrzymały od naszego gościa.

Następnie świętowanie Urodzin Misia przeniosło się do sal, gdzie dzieci bawiły się przy muzyce, wykonywały prace plastyczne, śpiewały solenizantom ,,Sto lat’. Misie towarzyszyły dzieciom w wykonywaniu dekoracji jesiennej, z okazji Dnia Drzewa oraz w innych działaniach edukacyjnych. Udział naszego przedszkola w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” przyczynił się do tego, że z dnia na dzień powstają piękne albumy, które są relacją z wizyty misia w domach dzieci. Dla nich też dzieci odśpiewały ,,Sto lat”.
Ponadczasowy Miś, przewodnik dzieci po świecie wyobraźni, nauki, symbol ciepła, bezpieczeństwa i miłości, doskonale spełnia się w roli dobrego nauczyciela.
Dorota Gawryś

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5