"Pijani" uczniowie na lekcjach w SP w Kowalach Oleckich

2018-03-01 13:31:55(ost. akt: 2018-03-02 00:16:12)

Autor zdjęcia: Archiwum PSSE w Olecku

W Szkole Podstawowej w Kowalach Oleckich odbyły się lekcje, których tematem był wpływ substancji psychoaktywnych (alkoholu, nikotyny i narkotyków, w tym „dopalaczy”) na ludzkie zdrowie. Lekcję przeprowadziła pracownica Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno- -Epidemiologicznej w Olecku. oraz drugich klas gimnazjalnych. Tematem zajęć
Pracownica Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-
-Epidemiologicznej w Olecku przeprowadziła trzy lekcje z uczniami klasy szóstej
oraz drugich klas gimnazjalnych. Tematem zajęć był wpływ substancji psychoaktywnych (alkoholu, nikotyny i narkotyków, w tym „dopalaczy”) na ludzkie zdrowie.

Elementem spotkań wzbudzającym największe zainteresowanie młodzieży stały się ćwiczenia z alkogoglami, które imitowały stan upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu (0,8-1,5 promila). Okazało się, że zadania, które nie sprawiły problemów uczniom bez alkogogli (zbieranie drobnych przedmiotów i wrzucanie ich do pudełka, czy przejście po wyznaczonej linii) stają się prawie niewykonalne po ich założeniu.
Obrazek w tresci

Celem ćwiczeń z okularami alkogogle było wyrobienie w uczniach przeświadczenia, że stan pod wpływem alkoholu może bezpośrednio zagrażać ludzkiemu życiu lub zdrowiu, a prowadzenie pojazdu po alkoholu jest niebezpieczne nie tylko dla kierującego, ale i dla pozostałych użytkowników drogi.
Obrazek w tresci

źródło:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olecku

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5