Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Rekreacyjnych w Sokółkach

2017-12-16 10:54:46(ost. akt: 2017-12-16 13:08:16)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach

Integracja okolicznych szkół za przyczyną gier i zbaw rekreacyjnych zakończyła sukcesem. W Szkole Podstawowej im. M.Konopnickiej w Sokółkach grano w "dwa ognie".
Dużą dawkę radości i pozytywnych emocji wywieźli z Sokółek uczestnicy Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw Rekreacyjnych "W zdrowym ciele, zdrowy duch" rozegranego 14 grudnia w Sokółkach.
Tegoroczna 12. edycja imprezy była pokłonem w kierunku sprawnościowo - zwinnościowej zabawy rzutnej, w kierunku "dwóch ogni".

Zaraz po przywitaniu gości przez dyrektor szkoły Zofię Bordzio, wylosowano kolejność gier i stało się jasne, że pierwszy mecz w systemie "każdy z każdym" rozegrają drużyny z Cichego i Kowali Oleckich, drugie spotkanie Sokółki z Kowalami Oleckimi, a turniej zamknie mecz Cichy - Sokółki.

Niestety, na zawody nie stawiła się drużyna ze Stożnych.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich, drugie Szkoła Podstawowa w Sokółkach, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Cichym.

Po dekoracji zwycięzców dyrektor Bordzio zaprosiła wszystkich na przyszłoroczne rozgrywki, a uczestnicy zawodów rozegrali integracyjne spotkanie szkół w "zbijanego", gdzie po przeciwnych stronach linii rzutów stanęli chłopcy kontra dziewczęta. Oczywiście wynik nie był ważny, a liczyła się była dobra zabawa, do której powrócimy za rok, w 13. edycji Mikołajkowego Turnieju.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Sokółki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5