Barbórka w Szkole Podstawowej w Stożnem

2017-12-07 22:47:31(ost. akt: 2017-12-07 23:09:53)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Stożnem

Dzień Górnika na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkoły. Uczniowie wierszem i piosenką opisali ciężką pracę górnika oraz rolę węgla w życiu człowieka. Tradycją również jest, że Tomasz Odrzywolski – ubrany w mundur górnika, opowiadał uczniom o swojej pracy pod ziemią.
Witamy z całej uprzejmości wszystkich naszych miłych gości, że łaskawie tu przybyli, by się z nami zabawili. Za chwilę na tej scenie odbędzie się przedstawienie. A nasza szkoła z tego słynie, że tradycja tu nie ginie - takimi słowami 5 grudnia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Stożnem przywitali szanownych gości z Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Drogowych "Kruszbet".


W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Górnika, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Uczniowie wierszem i piosenką opisali ciężką pracę górnika oraz rolę węgla w życiu człowieka. Tradycją również jest, że pan Tomasz Odrzywolski – ubrany w mundur górnika, opowiadał uczniom o swojej pracy pod ziemią. Te niezwykłe historie wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Ponadto nasi mili goście obdarowali każde dziecko upominkiem. Długo jeszcze będziemy wspominać ten dzień i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy na kolejnych obchodach Dnia Górnika.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5