Wiosna przybyła do Stożnego

2015-04-07 15:47:35(ost. akt: 2015-04-07 15:49:38)

Autor zdjęcia: Dorota NieszczerzewskaPierwszy dzień wiosny jest dniem, na który czekamy z niecierpliwością po długiej i mroźnej zimie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stożnem postanowili go uczcić poprzez udział w konkursach i potyczkach sportowych.
Pani Ewa Prosińska razem z SU zorganizowała całą imprezę. Na początku pani dyrektor przekazała uczniom klasy VI klucz, który dał im tego dnia władzę w szkole. Następnie przyszedł czas na konkursy i zawody sportowe.


Królem i królową szalonych fryzur zostali: Marcin Sznel oraz Wiktoria Jaworska. Potem uczniowie klas 0-VI wzięli udział w wiosennych potyczkach. Każda klasa miała za zadanie ubrać się na wylosowany przez siebie kolor oraz przedstawić plakat z wiosenną literą. Następnie uczniowie zaprezentowali okrzyki żegnające zimę i witające wiosnę.

Kolejnym punktem było pokazanie klasowej Marzanny oraz przeczytanie wiersza o wiośnie. Każda klasa starała się jak najlepiej zaprezentować we wszystkich konkurencjach. Komisja oceniła ich starania. W kategorii klas 0-III pierwsze miejsce przypadło klasom 0 i II. Natomiast w kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa IV.

Kolejną częścią wiosennej zabawy był turniej pomiędzy klasą VI a resztą szkoły. Osoby reprezentujące obie drużyny musiały wykazać się w konkurencjach sprawnościowych oraz łamigłówkach językowych. Walka była wyrównana jednak ostatecznie wygrała reszta szkoły.

Po podsumowaniu wszystkich zmagań wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę zespołu Skaldowie pt. „Wiosna.” Po tak hucznym przywitaniu wiosna na pewno do nas przybędzie.


Urszula Andrulewicz


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5