Kowale Oleckie. Jesteśmy w pół drogi…

2015-02-17 21:18:35(ost. akt: 2015-02-17 21:21:05)

Autor zdjęcia: Beata Kozic

Ta jedyna w swoim rodzaju zabawa obwieszczająca półmetek trzyletniego okresu nauki odbyła się w sobotę, 14 lutego.
„Jesteśmy w pół drogi. Droga pędzi z nami bez wytchnienia.
Chciałbym i mój ślad na drogach ocalić od zapomnienia”.
(K. I. Gałczyński)

Luty jest bardzo ważnym miesiącem w życiu uczniów klas drugich Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich, bowiem zgodnie z tradycją szkoły w tym miesiącu odbywają się połowinki. Ta jedyna w swoim rodzaju zabawa obwieszczająca półmetek trzyletniego okresu nauki odbyła się w sobotę, 14 lutego.

Tego dnia wszyscy drugoklasiści wyglądali przepięknie, niektórzy wręcz zmienili się nie do poznania. Odświętne stroje uczniów podkreślały wyjątkowość i wagę wydarzenia. Bal połowinkowy uczniowie zainaugurowali polonezem. Rodzice i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem wykonania tańca, który pod względem choreograficznym opracowała Małgorzata Babiarz.

Następnie rozpoczęła się zabawa, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali. Wychowawcy klas oraz rodzice zadbali o odpowiednią organizację wydarzenia. Już od pierwszych chwil, gdy zabrzmiała muzyka, gimnazjaliści ruszyli na parkiet.

Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawnych konkurencji sprawdzających refleks i umiejętności taneczne młodzieży, a także wyborów królewskiej pary połowinek. Pełnienie tej zaszczytnej funkcji przypadło w udziale Annie Skorupskiej oraz Krystianowi Grabowskiemu.

Bal połowinkowy trwał do późnych godzin wieczornych. Uczniowie wychodzili ze szkoły zmęczeni, ale zadowoleni, zgodnie podkreślając, że zabawa była pełna pozytywnych wrażeń. Z całą pewnością każdy drugoklasista na długo ją zapamięta.
Zbigniew Sieńko


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: beata5871

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5