Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA DAR ŚWIĘCEŃ

Pod koniec września obchodziliśmy w parafii świętolipskiej jubileusz święceń kapłańskich ks. prał. Janusza Budyna. O godz. 11.00 w Bazylice została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prałat Janusz Budyn, długoletni proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Miłosierdzia w Korszach.

Koncelebransami byli ojciec Wiesław i ojciec Tomasz. Ks. prałat świętował rocznicę 51 lat kapłaństwa. Ojciec proboszcz Wiesław Kulisz zaprosił ks. Janusza w podziękowaniu za długoletnią współpracę. Na tą niecodzienną uroczystość przybyli parafianie z Korsz i delegacja kolejarzy z pocztem sztandarowym w składzie: Bolesław Tumowski, Cezary Roman, Krzysztof Kosiorek, Józef Sledzik i Witold Wojszkun.

W imieniu całej parafii świętolipski Proboszcz życzył dostojnemu Jubilatowi błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia i opieki Świętolipskiej Pani.

Opracował: ks. Piotr Nowak
Zdjęcia: s. Arkadia i Jerzy Szypulski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Tomasz Lenkowski MOK Korsze oraz opublikowany na portalu Korsze: 51 lat kapłaństwa księdza prałata Janusza Budyna
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5