Nowy burmistrz Korsz złożył ślubowanie

2022-02-05 09:57:45(ost. akt: 2022-02-05 10:22:48)

Autor zdjęcia: źródło: FB Gmina Korsze

4 lutego nowo wybrany burmistrz Korsz Jan Adamowicz złożył uroczyste ślubowanie i oficjalnie objął władzę w gminie.
Zaprzysiężenie odbyło się podczas zwołanej w tym celu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Korszach. W uroczystości wzięli udział m.in. samorządowcy z powiatu kętrzyńskiego ze starostą Michałem Kochanowskim na czele, przedstawiciele służb, instytucji, zakładów pracy i mieszkańców miasta i gminy.

Symboliczny łańcuch, będący insygnium władzy przekazał elektowi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Woźniak. - Dla mnie nie ma znaczenia czy głosowaliście na mnie, czy na jednego z innych kandydatów lub nie wzięliście udziału w wyborach. Będę burmistrzem was wszystkich. Będę starał się rozwiązywać problemy każdej miejscowości, każdej grupy społecznej i każdego mieszkańca - zapewnił w swoim wystąpieniu po złożeniu ślubowania Jan Adamowicz. - Nie jestem cudotwórcą. Wiem, że wiele z tych problemów powstało już dawno, od lat są nierozwiązywane i nie da się ich rozwiązać dotknięciem magicznej różdżki. Takiej nie mam. Jednak nad każdym problem em się pochylę i spróbuję znaleźć rozwiązanie - dodał.

Przedterminowe wybory odbyły się z powodu śmierci wcześniejszego włodarza - Ryszarda Ostrowskiego. Mieszkańcy gminy poszli do urn 30 stycznia i oddali swoje głosy na sześcioro kandydatów. Najwięcej, bo aż prawie 60% zdobył Jan Adamowicz, dzięki czemu proces elekcyjny zakończył się już w pierwszej turze.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5