Nowy dyrektor pokieruje MOK-iem w Korszach

2022-02-03 13:00:00(ost. akt: 2022-02-03 13:09:30)
Piotr Frąckiewicz (z prawej) pracuje już od 1 lutego

Piotr Frąckiewicz (z prawej) pracuje już od 1 lutego

Autor zdjęcia: źródło: FB Gmina Korsze

Po ponad 8 latach pracy ze stanowiskiem dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury pożegnał się Tomasz Lenkowski. Od 1 lutego instytucją kieruje wyłoniony w drodze konkursu Piotr Frąckiewicz, znany w regionie instruktor tańca i choreograf.
- Informuję, iż 31 stycznia 2022r. był moim ostatnim dniem pracy na stanowisku dyrektora w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Przez ponad osiem lat miałem przyjemność współpracować z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, szkołami, sołectwami, biblioteką, przedszkolem, parafią, OSP przy organizowaniu/współorganizowaniu życia kulturalnego naszej miejscowości i gminy - napisał na swoim Facebooku dyrektor Tomasz Lenkowski. Podziękował również lokalnej społeczności za dotychczasową współpracę i wsparcie, jakie otrzymał w ostatnich dniach. - Za list polecający na stanowisko dyrektora, pod którym podpisało się blisko 650 mieszkańców, sołtysów, prezesów lokalnych organizacji pozarządowych. Serdecznie dziękuję za piękne rekomendacje i współpracę dyrektorom szkół - dodał.

Nowym dyrektorem jest znany w lokalnej, i nie tylko, kulturze Piotr Frąckiewicz. Został na to stanowisko powołany w wyniku przeprowadzonego konkursu. - Zaprezentował autorską koncepcję programowo-organizacyjną MOK-u, która za kreatywność i profesjonalne ujęcie poruszanych w niej zagadnień zyskała akceptację oraz uznanie członków komisji konkursowej - czytamy na stronie Gminy Korsze.

- Otwiera się nowy rozdział w moim życiu, nowe miejsce pracy, nowy potencjał do odkrycia drzemiący w mieszkańcach miasta i gminy Korsze. Dziękuję za zaufanie i wybranie mojej osoby na stanowisko dyrektora – z pewnością nie zawiodę waszych oczekiwań - zapewnia Piotr Frąckiewicz.

Z kulturą związany jest już niemal 20 lat. Był jednym z prekursorów kultury hip hop i tańca breakdance w Kętrzynie. Ukończył kulturoznawstwo na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Olsztynie. Od 2006 roku jest dyplomowanym instruktorem tańca. Przez wiele lat związany z Kętrzyńskim Centrum Kultury. Prowadził też grupy taneczne m.in. w Giżycku, Mrągowie, Reszlu i Korszach. Od 2013 roku współtworzy Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca. Jest reżyserem i choreografem. Jego spektakle z udziałem lokalnej młodzieży można było obejrzeć m.in. Warszawie, Krynicy Zdroju, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Słupsku, Olsztynie, Mrągowie, Węgorzewie, Giżycku i Kętrzynie. Za spektakl „Kierunek Nieznany" oraz teledysk „Nieludzka Ziemia – Kierunek Sybir" Piotr Frąckiewicz został odznaczony Złotym Krzyżem Związku Sybiraków podczas 80 rocznicy zsyłki Polskiej ludności na Sybir. Od 2014 roku jest prezesem Stowarzyszenia Hip Hop Mazury, z którym zrealizował wiele projektów - i tych lokalnych i tych międzynarodowych. Jest organizatorem prestiżowych wydarzeń tanecznych m.in. Breakmanii czy Mazury Freestyle Battle. Od 2020 roku do tej pory był dyrektorem Centrum Kultury Gminy Bartoszyce

- Z działaniami wróciłem do rodzinnego Powiatu Kętrzyńskiego. Jestem pełen energii do działania, pomysłów i otwarty na nowe wyzwania, jakie czekają mnie w Korszach. Poznałem pracowników – wspaniała ekipa z którą można zrobić naprawdę wiele - mówi nowo powołany dyrektor.

- Widząc dorobek artystyczny i organizacyjny pana Piotra, jestem przekonany, że i Korsze niebawem staną się stolicą kultury - ocenia pełniący obowiązki burmistrza Korsz Kazimierz Witczak.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5