Chciał wysadzić budynek w Korszach?

2022-01-26 20:31:52(ost. akt: 2022-01-26 20:48:13)

Autor zdjęcia: OSP Korsze

Chwile grozy przeżyli 25 stycznia wieczorem mieszkańcy jednego z budynków przy ul. Mickiewicza w Korszach. Jeden z lokatorów miał grozić jego wysadzeniem.
- Zadysponowano nas do próby wysadzenia budynku. Gdy dojechaliśmy, patrol policji był już na miejscu, a butla z gazem została zakręcona przed naszym przybyciem. Działania nasze polegały na przewietrzeniu mieszkania - poinformowali druhowie z OSP Korsze.

Według zgłoszenia, jakie otrzymał ok. godz. 18.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji pijany sąsiad miał przeciąć przewód od butli z gazem i odpalać zapalniczkę. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z komisariatu w Korszach. - Będący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że przewód był uszkodzony, butla zakręcona, a zapalniczki nikt nie odpalał - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Funkcjonariusze wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności przeprowadzonej interwencji. - Ustalają m.in. jak doszło do uszkodzenia przewodu, przesłuchują świadków - dodaje rzeczniczka kętrzyńskiej komendy.

car

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5