Tragedia na trasie Kętrzyn - Bartoszyce. Nie żyje chłopiec

2022-01-24 13:28:51(ost. akt: 2022-01-25 11:58:01)

Autor zdjęcia: OSP Korsze

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 24 stycznia przed godz. 13.00 na trasie Kętrzyn - Bartoszyce w Dzikowinie (gm. Korsze).
Tragicznie rozpoczęły się ferie zimowe w powiecie kętrzyńskim.- Jesteśmy w miejscowości Dzikowina. Na trasie Kętrzyn- Bartoszyce doszło do śmiertelnego potrącenia młodej osoby. Droga całkowicie zablokowana. Objazd przez Korsze i Reszel - informują druhowie z OSP Korsze.

Na miejscu pracowały służby ratunkowe, m.in. JRG Kętrzyn i OSP Korsze. Do zdarzenia doszło w pobliżu skrzyżowania z drogą prowadzącą do Tołkin. - W pobliżu przystanku autobusowego 12-letni chłopiec wpadł pod samochód ciężarowy. Niestety zginął na miejscu - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Na miejscu zdarzenia pojawili się prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków. - Droga wojewódzka była zablokowana - potwierdziła wcześniejsze informacje strażaków policjantka.

- Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że 52-letni kierowca auta ciężarowego był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i wykonali oględziny - informuje asp. Piaścik. Jak wynika ze wstępnych ustaleń chłopiec wbiegł na drogę prosto pod koła ciężarówki. - Wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora - dodaje funkcjonariuszka.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5