Policyjny pościg za cysterną z mlekiem

2022-01-14 12:00:00(ost. akt: 2022-01-14 11:49:42)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

"Pij mleko! Będziesz wielki!" - to hasło popularnej kampanii sprzed lat. Mleka nie pił na pewno 28-latek, który wsiadł za kierownicę "mleczarki". Wykazał się za to wielką... nieodpowiedzialnością.
W środę, 12 stycznia o godz. 18:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez uczestnika ruchu drogowego o tym, że na trasie Święta Lipka - Reszel pojazdem ciężarowym jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący jedzie całą szerokości drogi i wjeżdża na pobocza - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Na trasę wyjechał patrol z komisariatu w Reszlu. W pobliżu Robaw (gm. Reszel) funkcjonariusze zauważyli podejrzany pojazd i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak zignorował wezwanie do zatrzymania się i zaczął przyspieszać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Uciekał dalej ulicami Reszla, a następnie w kierunku Korsz. - Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Jechał cysterną bardzo brawurowo i całą szerokością jezdni uniemożliwiając jego wyprzedzenie oraz stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu - relacjonuje rzeczniczka kętrzyńskiej komendy.

W pobliżu wsi Gudniki (gm. Korsze) natknął się jednak na blokadę ustawioną przez funkcjonariuszy z komisariatu w Korszach. Dopiero wtedy zatrzymał "mleczarkę". Szybko wyjaśnił się powód jego zachowania. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się, że pił w czasie jazdy. W kabinie pojazdu policjanci znaleźli pustą butelkę po wódce. Jakby tego było mało okazało się, że uprawnienia które okazał mundurowym straciły ważność na początku grudnia ubiegłego roku.

- 28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - informuje asp. Piaścik. - Cieszy fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują policję - dodaje funkcjonariuszka.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5