Spowodował wypadek śmiertelny. Przed sprawiedliwością chował się za... kominem

2020-09-23 09:23:31(ost. akt: 2020-09-23 10:18:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Kętrzyńscy policjanci ustalili miejsce pobytu poszukiwanego 35-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kary pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przed organami ścigania ukrywał się od czerwca br.
Kętrzyńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 35-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kary pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

- Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna przebywa w jednym z mieszkań na terenie gminy Korsze - mówi asp. szt. Monika Danielak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w czasie zatrzymania próbował się ukryć przed policjantami na strychu za kominem

35- latek od czerwca br. ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna został zatrzymany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad 3,5 roku.

Karę będzie odbywał w związku z wypadkiem śmiertelnym, do którego doszło 5 sierpnia 2018 roku na drodze Bykowo - Glitajny w gminie Korsze. - Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca motocykla marki Suzuki zjechał na prawe pobocze, uderzając w przydrożne drzewo. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej 28-letni pasażer zmarł na miejscu zdarzenia - mówi asp. szt. Monika Danielak. 33-letni wówczas kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że obaj mężczyźni podróżowali bez kasków ochronnych.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5