6-letni chłopiec wjechał hulajnogą wprost pod nadjeżdżający pojazd

2020-07-23 17:20:44(ost. akt: 2020-07-23 17:39:41)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia do którego doszło na ul. Wojska Polskiego w Korszach. Kierująca samochodem potrąciła 6-letniego chłopca, który wjechał na jezdnię na hulajnodze. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Biskupcu. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.
22 lipca o godz. 20:20 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że w Korszach na ul. Wojska Polskiego dziecko zostało potrącone przez samochód. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że do wypadku doszło na jednokierunkowej drodze. 6-latek jadąc na hulajnodze wyjechał zza budynku i wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Biskupcu. Kierująca audi 25-letnia kobieta była trzeźwa.

Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Policja apeluje zarówno do kierujących pojazdami oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi są m.in. piesi, rowerzyści czy osoby korzystające z hulajnóg o zachowanie ostrożności w szczególności w rejonie przejść dla pieszych czy przejazdów dla rowerów. - Przypominamy, że w myśl obowiązującego prawa użytkownik hulajnogi jest traktowany jak pieszy. Kierowcom i pieszym zalecamy większą ostrożność - dodaje mł. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5