Podarowali dzieciom uśmiech z okazji ich święta

2020-06-05 10:01:40 (ost. akt: 2020-06-05 12:14:54)

Autor zdjęcia: MOK Korsze

„Dzień dziecka z uśmiechem”- pod takim hasłem w Korszach odbyły się obchody święta najmłodszych mieszkańców.
Tego dnia pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach wraz z korszeńską maskotką wyruszyli na ulice miasteczka. W centrum Korsz oraz na Publicznym Miejscu Spotkań odbyły się animacje, konkursy i zabawy ruchowe dla naszych milusińskich.

Dzieci nie zawiodły i wraz ze swoimi rodzicami chętnie brały udział w programie przygotowanym przez MOK. Dodatkowym punktem spotkania była korszeńska maskotka – orzełek. Każdy chętny mógł pobawić się z naszym ptakiem i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dzieci otrzymały kolorowe baloniki, słodkości oraz drobne upominki.

Tegoroczne obchody ze względu na panującą pandemię koronawirusa były skromniejsze, ale na pewno przysporzyły wiele radości i dodały nutki optymizmu. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.


Tekst i fot.: MOK KorszeCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (5 czerwca) wydaniu m.in.


Za te pieniądze trudno jest przeżyć
Coraz częściej słychać głosy, że za te pieniądze nie da się żyć. Pieniądze, które są wypłacane rodzicom jako zasiłek opiekuńczy przez zakład Usług Społecznych na dzieci do lat 8.

Marta Chełchowska Maturzyści czasów pandemii
Marta Chełchowska i Olaf Serafin. Są młodzi, ambitni i mają za sobą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Oboje skończyli XII LO w Olsztynie, a w poniedziałek napiszą egzamin maturalny. O swoich sukcesach i planach na przyszłość rozmawiają z Darią Bruszewską-Przytułą.

Marek Behan, kierownik sekcji ds. szczepień ochronnych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w OlsztyniePrzeciwnicy niech zamilkną
— Ludzie czasem potępiają szczepionki, choć kompletnie nie wiedzą, o czym mówią. Dopiero, gdy ofiarami pandemii staną się znajomi i członkowie rodzin — przychodzi otrzeźwienie — mówi Marek Behan, epidemiolog, kierownik sekcji szczepień ochronnych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5