Siedem strażackich zastępów walczyło z pożarem budynku mieszkalnego [GALERIA]

2020-03-13 08:31:25 (ost. akt: 2020-03-13 09:14:07)

Autor zdjęcia: OSP Sępopol

13 marca przed godz. 6.00 w gminie Korsze zawyły strażackie syreny. W Kałwągach stanął w ogniu budynek mieszkalny. Z żywiołem walczyło siedem zastępów straży pożarnej z dwóch powiatów.
Kętrzyńscy strażacy otrzymali o godz. 5.56 zgłoszenie od mężczyzny, że w jego domu pojawiło się duże zadymienie. - Nasze zastępy udały się na miejsce. Jednak z uwagi na sporą odległość ogień zdołał się rozprzestrzenić. Spaleniu uległ dach, który zawalił się do środka - poinformował kpt. Kamil Golon, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Mieszkający tam mężczyzna zdążył na szczęście sam opuścić budynek. Strażacy dogasili wszystkie zarzewia ognia i przeprowadzili prace rozbiórkowe.

Do działań zadysponowano pięć zastępów z powiatu kętrzyńskiego i dwa z bartoszyckiego. Ogółem w akcji brało udział 30 strażaków z JRG Kętrzyn, OSP Korsze, OSP Drogosze i OSP Sępopol.

Na miejscu pojawił się również burmistrz Korsz, który zapewnił, że poszkodowany mężczyzna nie zostanie bez pomocy. - Poszkodowanym jest pan profesor, który przez wiele lat mieszkał w Warszawie, teraz przeprowadził się tutaj i pisze książki. Posiada w domu wiele wartościowych rzeczy. Przewieziemy je i zdeponujemy w naszej świetlicy. Sam weekend spędzi u bliskich przyjaciół, a od poniedziałku będzie przebywał w hotelu w Miejskim Ośrodku Kultury. Co będziemy mogli, to będziemy wspierać - zapewnia Ryszard Ostrowski.

W pomoc zaangażował się też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Korszach oraz sołtys Kałwąg.

car


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5