Lębork pokonany! Daga Sport czarnym koniem Pucharu Polski?

2020-02-10 11:45:54 (ost. akt: 2020-02-10 13:14:03)

Autor zdjęcia: archiwum drużyny/Gmina Korsze

FUTSAL || Proszę wstać, idą pogromcy faworytów! Ekipa Daga Sport sprawiła 9 lutego kolejną niesamowitą sensację. Korszenianie pokonali przed własną publicznością liderów I Polskiej Ligi Futsalu - LSSS Lębork. Piękny sen o Pucharze Polski trwa dalej!
Mieli być ograni przez inne doświadczone zespoły Warmii i Mazur. Później miało ich rozgromić Malwee Łódź. Miejsce w szeregu miał pokazać im I-ligowy LSSS Lębork, stojący już jedną nogą w Ekstraklasie.

Nic z tego. Daga Sport po raz kolejny pokazała pazur. Zespół z Korsz zapisuje kolejne karty w historii sportu. Najnowszy rozdział napisał w minioną niedzielę.

O tym, że przyjezdnym nie będzie "aż tak łatwo" wywieźć awansu do dalszej fazy rozgrywek, dość szybko poinformował wszystkich Łukasz Kuśnierz. Strata bramki wyraźnie podrażniła ambicję faworytów, którzy niewiele później doprowadzili do wyrównania.

Na kolejne bramki kibice musieli poczekać do dogrywki. Ku uciesze gospodarzy, szczelną defensywę gości udało się rozpracować Pawłowi Sawickiemu. Chwilę później na 3:1 podwyższył Mariusz Machniak, który.... zauważył błąd w ustawieniu rywali i chirurgicznie precyzyjnym lobem umieścił futbolówkę w siatce bezpośrednio z własnej połowy.

LSSS Lębork ruszył do rozpaczliwej szarży. W ostatnich sekundach rywale zdołali jeszcze zmniejszyć stratę (3:2), ale niewiele później rozległa się syrena końcowa. A wraz z nią... dziesiątki gardeł świętujących awans swej drużyny do kolejnego etapu rozgrywek.

Na kogo trafi teraz Daga Sport w 1/8 finału? Dowiemy się wkrótce. Z pewnością po drugiej stronie boiska stanie jednak drużyna... będąca faworytem. Czyli tradycyjnie.

[AKTUALIZACJA] Kolejnym rywalem Daga Sport będzie aktualnie trzeci zespół Ekstraklasy Futsalu - Constract Lubawa.


Bramki:
1:0 - Łukasz Kuśnierz,
1:1 - Patryk Ziarko,
2:1 - Paweł Sawicki,
3:1 - Mariusz Machniak,
3:2 - Artur Narewski.

https://m.wm.pl/2018/01/orig/gwk-443474.jpg2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5